Скандальна Іванна Плантовська звільнена з ДПСУ
Одіозну експресофіцерку пресслужби Південного регіонального управління ДПСУ Іванну Плантовську, яка хизувалася світлинами з новорічного відпочинку у Франції, звільнили з військової служби. >>
Від 16 січня друковані засоби масової інформації в Україні мають видаватися державною мовою. (Фото: RL)
Норми, передбачені статтею 25 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, щодо друкованих засобів масової інформації загальнодержавної і регіональної сфер розповсюдження набувають чинності в неділю, 16 січня 2022 року.
Як інформує УМ, про це свідчить текст законодавчого акту, оприлюднений в офіційній газеті Верховної Ради “Голос України” 16 травня 2019 року.
Так, відповідно до норм, що набувають чинності, від 16 січня друковані засоби масової інформації в Україні мають видаватися державною мовою. Вони можуть видаватися іншими мовами за умови, що одночасно з відповідним тиражем видання іноземною мовою видаються державною мовою. Передбачається, що всі мовні версії мають видаватися під однаковою назвою, відповідати одна одній за змістом, обсягом та способом друку, а їхні випуски повинні мати однакову нумерацію порядкових номерів і видаватися в один день.
Розповсюдження друкованих ЗМІ, виданих іноземними мовами, за передплатою допускається за умови забезпечення їх засновниками (співзасновниками) можливості передплати в Україні аналогічного видання державною мовою.
Засновники (співзасновники) друкованих ЗМІ зобов'язані виготовляти, публікувати і доставляти обов'язковий примірник документів (номерів, випусків) державною мовою.
Окрім цього, у кожному місці розповсюдження таких засобів масової інформації видані державною мовою мають становити не менше 50% назв. У місці розповсюдження друкованого ЗМІ, виданого іншою мовою, такий засіб масової інформації також розповсюджується державною мовою.
Водночас вимоги статті 25 не поширюються на друковані засоби масової інформації, що видаються винятково кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів України, англійською та іншими офіційними мовами Європейського Союзу, незалежно від того, чи містять вони тексти українською мовою, та на наукові видання, мова яких визначається статтею 22 відповідного закону. Обов'язковий примірник номерів (випусків) державною мовою у такому разі виготовляється, публікується і доставляється відповідною мовою.
Для друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження відповідні норми статті 25 набудуть чинності з 16 липня 2024 року.
Нагадаємо, що Верховна Рада 25 квітня 2019 року ухвалила Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Його статті впроваджуються в дію поетапно. Переважна більшість його норм набула чинності 16 липня 2019 року.
Як повідомляла УМ, із 16 січня 2022 року відповідно до чинного законодавства загальноукраїнські та регіональні друковані ЗМІ в Україні повинні видаватися державною мовою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Україна молода" відзначила 30-літній ювілей.
Одіозну експресофіцерку пресслужби Південного регіонального управління ДПСУ Іванну Плантовську, яка хизувалася світлинами з новорічного відпочинку у Франції, звільнили з військової служби. >>
Понад 7000 українців бажають вступити до лав «Гвардії наступу». >>
Ще 116 укранських оборонців повернулися додому. 4 лютого відбувся ще один великий обмін полоненими. >>
Відомий американський волонтер Піт Рід загинув у Бахмуті Донецької області, де точаться важкі бої. Росіяни вбили його, коли він надавав допомогу цивільному населенню. >>
Переходити на українську мову під час лекції після прохання студентів відмовилася викладачка Державного торговельно-економічного університету. >>
На Запоріжжі у тимчасово окупованому Мелітополі «кадирівці» зґвалтували пропагандистку рф з телеканалу НТВ Ольгу Зєнкову, а оператора побили. >>