Потужний криголам James Clark Ross (JCR) під українським прапором вперше зайшов до порту в Одесі.
Нещодавно Україна придбала його у Великої Британії для Національного антарктичного наукового центру.
Як інформує Україна молода, про це повідомили у НАНЦ у вівторок.
Зазначається, що хоча судно вже під українським прапором, але процес його передачі від Британської антарктичної служби (BAS) все ще триває.
До цього криголам перебував в одному з портів у Данії, а кілька днів тому вирушив до України.
"З Данії в Україну, через три моря - Північне, Середземне та Чорне, нашого красеня привели два капітани: український капітан Олег Новосильний та британський "капітан-наставник" Саймон Воллес", - пише Національний антарктичний науковий центр.
Полярники додали, що «наступні тижні триватиме дооформлення необхідних документів та технічна інвентаризація судна».
Вже після цього відбудеться офіційне представлення криголаму для медіа та буде оголошено його нову назву. Також судно відкриють для екскурсій.
RRS James Clark Ross назвали на честь Джеймса Кларка Росса - британського військового моряка та мандрівника, який у XIX столітті на кораблях "Терор" і "Еребус" здійснив найбільшу для свого часу експедицію в Антарктику, а згодом долучився до пошуків зниклої експедиції Франкліна в Арктиці.
Криголам скорочено називають JCR, а RRS в назві означає "Royal Research Ship" - "королівське дослідницьке судно".
Дослідницьке судно - давня потреба українських науковців та полярників зі станції "Академік Вернадський" в Антарктиці.
Щороку Україні доводиться фрахтувати іноземне судно для того, щоб доправляти антарктичні експедиції на "Академік Вернадський" та забирати їх звідти.
Це щоразу коштувало мільйони доларів, які витрачали з бюджету на іноземні судна.
Як раніше повідомляла «УМ», в Україні він отримає нову назву: НАНЦ обирає нове ім'я для свого нового судна і закликало українців надсилати пропозиції.
Криголам майже 100 метрів завдовжки та водозаміщення 5732 тони, спеціалізується на морських біологічних, океанографічних та геофізичних дослідженнях.
На його борту є кілька лабораторій, а також системи лебідок, які дозволяють розміщувати наукове обладнання на кормі чи у середній частині судна.