На сході України загинули 14 тисяч осіб за вісім років окупації – Людмила Денісова

15:47, 05.10.2021
На сході України загинули 14 тисяч осіб за вісім років окупації – Людмила Денісова

За лінією розмежування окупанти масово порушують права людини (Фото ООС)

Окупація Росією частини територій України призвела до системних порушень прав людини.

 

При цьому, за 8 років російської окупації лише на сході України загинули майже 14 тисяч українців.

 

Як інформує Україна молода, про заявила Уповноважений ВР із прав людини Людмила Денісова під час засідання Генасамблеї Асоціації Омбудсманів Середземномор’я у вівторок.

 

“Через порушення права на життя та безпеку на сході України загинуло майже 14 тисяч громадян України, серед них 4 тисячі цивільних осіб, в тому числі 152 дитини. 34 тисячі поранені. Це продовжується кожного дня.”, - написала пані Денісова після засідання у соцмережах.

 

 

Людмила Денісова під час виступу на засідання Генасамблеї Асоціації Омбудсманів Середземномор’я (facebook.com/denisovaombudsman).

 

Омбудсмен додала, що за політично та релігійно-вмотивованими звинуваченнями 121 громадянин України перебуває в ув’язненні в тимчасово окупованому Криму та Російській Федерації, зокрема 86 кримських татар. 71 особу вже засуджено на тривалі терміни.

 

"У незаконному ув’язненні на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей перебуває 296 громадян України, з них: 252 цивільні особи (у тому числі 4 волонтери), 44 військовослужбовці", - додала Денісова.

 

За її словами, жителі тимчасово окупованих територій України позбавлені права на освіту та одержання інформації рідними українською та кримськотатарською мовами.

 

«Агресор проводить активну інформаційну пропаганду, викорінює все українське, знищує національну ідентичність українців та кримських татар», - констатувала пані Денісова.