Гостре перо муляє рашистам: 20 кримських журналістів ув’язнені росією - правозахисники
У російському ув’язненні перебувають двадцять кримських журналістів через свою професійну діяльність. Медійники часто зазнають тортур. >>
Адвокат Микола Полозов і політв'язень Наріман Джелялов спілкуються під час судилища у Сімферополі. (Фото: facebook.com/nariman.dzhelyal)
Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов, арештований російськими окупантами, одразу після повернення на півострів із саміту «Кримська платформа» у Києві, обіцяє продовжувати свою боротьбу в ув'язненні всіма доступними засобами.
Як повідомляє Україна молода, про це Джелялов написав власноруч у письмовій заяві, яку оприлюднив адвокат Микола Полозов у Facebook в суботу.
«Я був готовий до такого розвитку подій і за прикладом старших братів не маю наміру відступати від власних переконань! Продовжуватиму боротьбу доступними мені тут в ув'язненні способами. Під час обшуку у моєму будинку співробітник, який його проводив, між іншим, сказав: «Ваша зброя - слово. А це набагато небезпечніше». Так що моє «зброя» зі мною», - написав політв’язень.
За словами Джелялова, він не має наміру відступати з обраного шляху і відмовлятися від свого статусу представника кримськотатарського народу.
«Вісім років тому ви, мій народ, делегували мені право представляти ваші інтереси. Нагородили високим статусом і відповідальністю, перед обличчям якої я не міг мовчати і ховатися. Я вибрав цей шлях свідомо і не зверну з нього. Зі мною поруч моя кохана дружина, мої близькі друзі, весь мій народ і весь світ. І жодним стінам цього не змінити», - заявив перший заступник голови Меджлісу.
І закликав кримських татар не опускати руки, продовжити боротьбу.
«Мій народе! Не вірте лицемірним викривачам, які умовлятимуть, що жертва насильства сама винна в насильстві над нею! Вони скажуть, що я сам «наражався», що якби я сидів я тихо, залишився б дома з сім'єю. Але нам недозволено себе так вести. Не опускайте руки! Нехай створене зі мною не вселяє у вас страх, адже це одна з їхніх цілей», - написав політв'язень.
Нагадаємо, російські окупанти перекваліфікували звинувачення Джелялова з пособництва в диверсії на вчинення диверсії на газопроводі в селі Перевальному (частина 1 статті 281 КК РФ).
Як повідомляла «УМ», 3 і 4 вересня в окупованому Криму окупанти провели незаконні обшуки й затримали Нарімана Джелялова, а також активістів Ельдара Одаманова, Азіза й Асана Ахтемова, Шевкета Усеїнова.
6 вересня районний «суд» Сімферополя заарештував Джелялова і братів Ахтемових до 4 листопада. Одаманов і Усеїнов отримали 14 і 15 діб «адміністративного арешту» відповідно.
У Меджлісі кажуть, що Нарімана Джеляла (Джелялов – російський варіант прізвища) після затримання цілий день тримали в наручниках і з мішком на голові.
У російському ув’язненні перебувають двадцять кримських журналістів через свою професійну діяльність. Медійники часто зазнають тортур. >>
Відкличуть зі шкіл, передрукують і повторно доставлять до навчальних закладі наклад підручників з української мови для 7 класу, де карта України зображена без Криму. >>
Південний окружний військовий суд розпочав дебати у фальсифікованій справі 23-х військовополонених з «Азову», яких російський «Меморіал» визнав політичними в’язнями. >>
Спецпризначенці підрозділу активних дій "Артан" та Морського центру ГУР МО України 6 серпня реалізували операцію у північній частині Чорного моря. >>
Сили оборони України завдали ударів по підводному човну та зенітному ракетному комплексу С-400 ворога в тимчасово окупованому Криму. >>
Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял після звільнення з російського полону нарешті зустрівся зі своєю родиною. Він уже встиг поспілкуватися з рідними в Криму та розповів про плани на майбутнє. >>