«Молитву якою мовою «краще» чує Бог? Відповідь проста – рідною!»: Епіфаній

17:19, 22.02.2021
«Молитву якою мовою «краще» чує Бог? Відповідь проста – рідною!»: Епіфаній

Епіфаній закликає молитися рідною мовою.

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній закликає молитися рідною мовою.

 

Як інформує УМ, про це він написав на сторінці у ФБ в понеділок, 22 лютого.

 

“У ХХІ столітті, на 30-му році відновленої незалежності України наш народ досі намагаються роз’єднати так званим “мовним питанням”. Торкається воно і нашої, церковної, сфери, адже досі виникають суперечки щодо того, якою мовою “правильніше” звертатися до Бога, якою мовою мають звершуватися богослужіння у храмах і, врешті-решт, молитву якою мовою “краще” чує Бог? Відповідь проста – рідною!”, – написав митрополит.

 

З його слів, історія церкви з тисячолітнім корінням переконливо засвідчує, що в Українській Церкві повинна звучати рідна мова.

 

Він також зацитував апостола Павла, який писав ще у І столітті:

 

“Так i ви, якщо промовляєте язиком незрозумiлi слова, то як зрозумiють, що ви говорите? Ви будете говорити на вiтер… Коли я молюся незнайомою мовою, то хоч i дух мiй молиться, але розум мiй лишається безплiдним… В церквi хочу краще п’ять слiв сказати розумом моїм, щоб i iнших наставити, нiж тисячi слiв незнайомою мовою” (1 Кор. 14: 9, 14, 19).

 

“Без рідної мови у богослужінні, проповіді, спілкуванні Церква для народу стає чужою, далекою, незрозумілою, відстороненою. Чи не цього добивалися всі ті імперські завойовники, які нищили українські храми, палили літературу, забороняли нашу мову, принижували її, називали “базарною” і “негідною” звучати під час богослужінь?”, – додав Епіфаній.

 

Він також навів цитату митрополита Іларіона (Огієнка), мовознавця, громадського діяча.

 

“Відсутність живої української мови в Церкві – це грабунок вірних. Це як приготовити щедрий бенкет для голодних, – і тільки показати його їм, але не дати насититися голодному!.. Дайте рідну українську мову в Церкву – і Дух Святий огорне її, як мати дитину, і Церква оживе й розцвіте, немов та троянда травнева, і стане живою та милою!”

 

“З Божої ласки ми сьогодні радіємо з того, що маємо можливість молитися в рідній Українській Церкві рідною мовою. Як довго ми йшли до цього… Але вибороли, віднайшли свій живий і правдивий шлях до Бога, а тому не маємо права його втратити. Прославляймо нашого Господа як вірні й свідомі діти рідної Церкви!”, – резюмував Епіфаній.

 

Як повідомляла УМ, предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній відслужив панахиду за спокій душ розстріляних мирних учасників Революції Гідності у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі в суботу, 20 лютого.