Випуск марок із українськими воїнами «Укрпошта» приурочила до Дня радянської армії

15:48, 18.02.2021
Випуск марок із українськими воїнами «Укрпошта» приурочила до Дня радянської армії

Генштаб ЗСУ пропонує перше погашення поштових марок зазначеної серії приурочити до Дня українського добровольця — 14 березня.

«Укрпошта» 23 лютого вводить в обіг поштові марки «Збройні сили України. Сухопутні війська». Випуск марок із українськими воїнами приурочили до Дня радянської армії.

 

Як інформує УМ, відповідна інформація вказана у Філателістичному бюлетені.

 

Зазначається, що тираж маркованого аркуша — 20 тисяч примірників. Поштовий випуск здійснено за підтримки Міністерства оборони України.

 

Погашення марок спеціальним штемпелем відбудеться у Києві.

 


На подію вже відреагував Генштаб ЗСУ.

 

Там зазначили, що дата презентації цього випуску марок не була погоджена із керівництвом Збройних Сил України. Тому вимагають від керівництва «Укрпошти» перенести подію на 14 березня.

 

«Пропонується перше погашення поштових марок зазначеної серії приурочити до Дня українського добровольця — 14 березня», — сказали в Генштабі.

 

У відомстві підкреслили, що 23 лютого держава-агресор РФ, яка веде війну проти України, відзначає день захисника Вітчизни й день військової слави Росії.

 

«Тому ця дата є неприпустимою для промоції Збройних Сил України та їх найбільш чисельного виду — Сухопутних військ», — йдеться в повідомленні.

 

Варто нагадати, що історично дата 23 лютого — це день створення в 1918 році Робітничо-селянської Червоної Армії в Радянській Росії. Після розпаду СРСР традиція святкувати 23 лютого залишилася, хоча свято було перейменовано в «День захисника Вітчизни».

 

З 2014 року Україна відмовилася від святкування 23 лютого. В українських воїнів з’явилося своє свято — День захисника України, яке відзначається 14 жовтня.

 

«День захисника Вітчизни» 23 лютого досі відзначається в Росії і ще кількох колишніх радянських республіках. У 2002 році російська Держдума ухвалила закон, згідно з яким це свято є днем військової слави Росії, і зробила його вихідним.