Місяць сервісу українською: сфера обслуговування раз-по-раз вибухає мовними скандалами
Трохи більше як місяць в Україні почала діяти норма закону про перехід сфери обслуговування на українську мову. >>
Нову версію підручника випустять у 2022 році,
Інститут модернізації змісту освіти зобов'язав шкільних педагогів заклеїти в підручниках із хімії інформацію про нібито користь соди під час лікування раку. Лист інституту, який розіслали адміністраціям шкіл, опублікувало видання ZN.UA
У документі йдеться про те, що видавництво "Грамота" підготувало вклейку з новим текстом, який рекомендують наклеїти в розділ "Цікаво знати" після першого параграфа. У новій вкладці йдеться про те, для чого йодують сіль.
"Просимо донести зазначену інформацію до відома вчителів та організувати заклеювання попереднього тексту задля використання в освітньому процесі оновленої версії восьмої сторінки підручника "Хімія. 9 клас", – ідеться в листі.
Суспільному в.о. директора інституту Євген Баженков повідомив, що такий спосіб виправлення помилок у підручниках використовують не вперше.
"Це звичайна практика та умови договору з видавництвом, яким передбачено, що у разі виявлення помилки видавництво власним коштом передруковує відповідну сторінку та надсилає її до навчальних закладів. І це найефективніший спосіб оперативно усунути недолік. Оскільки підручники знаходяться в учнів", – сказав він.
За словами Баженкова, підручник проходив експертизу у 2018 році, але після хвилі критики, зумовленої інформацією про те, що сода нібито лікує рак, його додатково не перевіряли.
Нову версію підручника випустять у 2022 році, додав він.
Авторка підручника – Марія Савчин. Його рекомендовано грифом Міністерства освіти і науки та видано у 2017 році накладом 40 175 примірників, повідомили в Міносвіти.
Міністерство освіти 24 грудня заявило, що прагне "комплексно вирішити проблему низької якості навчальної літератури, надрукованої за останні п'ять років". У зв'язку з цим Міносвіти ще 15 грудня оголосило добір кандидатур до складу предметних (галузевих) експертних комісії та експертних груп, який триватиме до 15 січня. Протягом перших дев'яти днів добору відомство отримало понад 20 заявок.
Узяти участь у роботі експертних груп можуть наукові, науково-педагогічні, педагогічні працівники, викладачі, методисти, правознавці, перекладачі, психологи, фахівці в галузі інформаційних технологій і представники інститутів громадянського суспільства, йдеться в релізі міністерства.
Як повідомляла УМ, у підручником з хімії для учнів 9 класу присутні сумнівні поради з сайту для пенсіонерів щодо лікування раку содою. Міністерство освіти і науки відреагувало на скандал і запевнили, що не планують забороняти книжку і вважають такі фейки корисними для школярів.
Трохи більше як місяць в Україні почала діяти норма закону про перехід сфери обслуговування на українську мову. >>
Приморський районний суд Одеси засудив відомого громадського активіста Сергія Стерненка до семи років позбавлення волі з конфіскацією майна за всіма статями обвинувачення за нібито «викрадення і катування людини». >>
Мовний конфлікт стався у школі (КЗО СЗШ 11) міста Дніпро 18 лютого. Офіцери навіть погрожували, що навчать учня «поважати старших», втім юний Михайло, який є кандидатом у майстри спорту з боксу, не злякався і не відступив: і далі чемно наполягав на українській мові спілкування. >>
«Укрпошта» 23 лютого вводить в обіг поштові марки «Збройні сили України. Сухопутні війська». Випуск марок із українськими воїнами приурочили до Дня радянської армії. >>
Проректор Харківського університету харчування та торгівлі Віталій Бахтояров оскандалився. Все – через обурливі коментарі до допису про декомунізацію у місті. >>
Міський голова Рівного Олександр Третяк написав заяву в місцеву прокуратуру на стоматолога Інну Кравчук, якій закидають побиття дітей під час прийому. Тим самим мер відреагував на скандал, який виник в обласному центрі навколо персони пані Кравчук, яку батьки звинувачують у побитті юних пацієнтів. >>