24 жовтня пішла з життя відома волонтерка з Дніпра, яку всі з любов’ю називали бабуся Лю. Волонтерка Людмила Григорівна Твердохліб останні роки свого життя присвятила допомозі українським воїнам.
Як інформує УМ, про це повідомила голова благодійного фонду "Відкрите серце" (Дніпро) Світлана Свердличенко.
Легендарна бабуся Людмила регулярно приходила в пункт відпочинку для військовослужбовців «Вокзал-Дніпро», приносила їжу, спілкувалася з бійцями і молилася за них і за Україну.
Людмила Твердохліб всіма силами намагалася допомагати пораненим бійцям. Для того, щоб зібрати гроші на фрукти, печиво і віднести гостинці в госпіталь, баба Люда продавала на вулицях міста скромні букетики ромашок.
А недавно Людмила Григорівна потрапила в лікарню з інсультом. Волонтери та небайдужі городяни доглядали за нею, як могли. Але 24 жовтня бабуся Лю покинула цей світ.
На сторінці кожного дніпровського волонтера і патріота сьогодні є пост пам'яті про бабусю Людмилі. Весь Дніпро сумує про маленьку жінку з великим серцем.
"Ми познайомілісь з бабусею Лю в 14-му. Вона була знайомого кожному волонтеру в Штабі та в шпіталі, кожному бійцю та волонтерам Вокзал_Дніпро, кожному ... Це була маленька жінка з Велечезним Серцем !!! Важко казати про Бабусю_Лю в минулому часі ... Сьогодні вдень перестало битися її Велике та щире серце ... Вічна шана тобі, наша Бабуся Лю ... Та передавай привіт нашім хлопчикам та дівчаткам, - написала волонтер Світлана Свердліченко.
Під постом Світлани дніпряни діляться своїми спогадами про самовіддану патріотку.
"Я її знала. Вона внизу проспекту Поля квіти продавала, і я завжди давала їй грошей просто так, бо знала, що вона все одно віднесе більшу частинк або на вокзал або в шпиталь. Плачу. Най покоїться з миром, - написала Тетяна Сєдова.
"Велике серце мала бабуся Лю. Колись і мій син зустрічав її на вокзалі в Дніпрі. Вона розтирала руки моєму синові, бо побачила, що замерз", - розповіла Світлана Псарюк.
"Померла бабуся Лю, Людмила Григоровна Твердохліб, волонтерка з 2014 року. Помоліться. Упокой Господи", - написав капелан Дмитро Поворотний.
"Вона була дуже самотня. Не приймала допомогу. Не любила, щоб її жаліли. Часто ходила хвора і рідко скаржилася на свої немічі. Лише пізніше каже:" Мені було так погано! А я помолилася і Бог мені допоміг!". З 6.10 у неї стався інсульт...На жаль, лікування не допомагало... Останній тиждень їй ставало все гірше...Сьогодні вдень її не стало… У неї в гаманці купа чеків, у всіх приблизно однакові продукти: ковбаси, яблука та інші смаколики, які вона ніколи не їла, а відносила у шпиталь до хлопців, - написала волонтер Анна Широкова, яка турбувалась про бабусю Лю в останні дні її життя.
За даними Ганни Широкової, бабуся нагороджена медаллю “За жертовність та патріотизм”. Народилася Людмила у 1929 році, але записали її у документах 1934 р.
Всіх небайдужих людей просять допомогти в похованні Людмили Григорівни. А також потрібна допомога в оформленні документів. Звертатися можна до волонтерки Ганни Счасна-Гарус.
Медіапростір просякнутий впевненістю, що у 2025 році війна в Україні завершиться. Це переконання шкодить як фронту, так і тилу. Воно дає примарну ілюзію, заспокоює та розслаблює в ситуації, коли розслабитись означає втратити державу та незалежність. >>
У 12-й бригаді додають: «Наше найбільше бажання – у 2025 році побачити живими і вільними всіх побратимів, які досі перебувають у полоні. Слава Україні!». >>
Затримали та повідомили про підозру командиру 211 бригади ЗСУ Олегу Побережнюку, який не реагував на факти знущання та катування над ввіреними йому військовослужбовцями, працівники Державного бюро розслідувань. >>
Історик з Одеси та випускник факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І. І. Мечникова Дмитро Погода загинув у бою з російськими окупантами. >>