Військовий Микола Микитенко помер 14 жовтня у лікарні. У ніч на 11 жовтня він підпалив себе на Майдані Незалежності.
Як інформує УМ, про смерть 49-річного військового повідомила його донька Юлія Микитенко у фейсбуці.
"Сподіваюсь, ти нарешті знайдеш там спокій. Люблю тебе, па. З миром", - написала донька загиблого.
Унаслідок самопідпалу військовий отримав 90% опіків тіла. Микитенко впав у кому. Подруга його доньки 13 жовтня повідомила, що надії на порятунок чоловіка уже немає, "усі просто чекають".
У поліції заявили, що наразі не знають про причини самопідпалу Микитенка. Однак активісти та донька загиблого переконані: причиною такого вчинку став протест проти дій чинної влади. Юлія Микитенко пояснювала, що її тато усвідомлював свої дії.
"Незгода з діями чинної влади, а саме розведення військ на лінії розмежування і повзуча окупація Росії. Він був абсолютно при тверезій пам’яті і чітко усвідомлював, що робить. Не намагався себе загасити. Загасити намагалась молодь, яка підбігла. У фонтані на Майдані", - зізналася Микитенко.
На своїй сторінці у фейсбуці військовий неодноразово критикував ситуацію в Україні. Останній пост він написав у день, коли вчинив самопідпал.
Як повідомляла УМ, Микола Микитенко був активним учасником Самооборони Майдану. Воював на Донбасі у складі батальйону імені Сергія Кульчицького.
Брав участь у боях під Слов'янськом. Отримав поранення, після відновлення служив у зоні ООС.