В Україні повернули «пакунок малюка»

17:25, 30.09.2020
В Україні повернули «пакунок малюка»

8 з 10 сімей хочуть отримувати допомогу саме в натуральному вигляді.

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт за повернення сім'ям новонароджених одноразової допомоги "пакунок малюка".

 

Відповідний законопроєкт №3006а у другому читанні підтримали 264 нардепів 30 вересня.

 

Згідно з законом, вартість натуральної допомоги "пакунок малюка", відповідно до бюджетного фінансування, становить не менш як 3 розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату її видачі, та не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини.Згідно з даними опитування ЮНІСЕФ, позитивний вплив програми на сімейний бюджет відчули 79% сімей з дітьми. Майже половині (49%) одержувачів "пакунку" вдалося заощадити на покупці товарів для немовляти на перших місяцях життя.

 

За два роки кількість предметів у пакунку зросла у 2,5 рази. Якщо у 2018 році тільки 35% батьків надавали перевагу пакунку грошовій виплаті, то тепер 8 з 10 сімей хочуть отримувати допомогу саме в натуральному вигляді.

 

Тимчасово – з 1 жовтня по 31 грудня цього року — закупівля одноразової натуральної допомоги "пакет малюка" організовується і здійснюється через Управління ООН з обслуговування проєктів у рамках пілотного проєкту.

 

Після закупівлі "пакети" будуть доставляти в пологові будинки і відділи соціального забезпечення населення.


Відповідно до закону, з 1 січня 2021 року забезпечення цієї одноразовою допомогою, процедура її замовлення, закупівлі і транспортування до закладів охорони здоров'я здійснюється відповідно до закону "Про державні закупівлі ".

 

Як повідомляла УМ, пакунок малюка запровадили ще у 2018 році, але згодом замінили грошовими виплатами.