Близько 200 тисяч учнів, які раніше навчалися російською, вивчатимуть дисципліни українською мовою.
Як інформує УМ, про це в ефірі "Українського радіо" сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
Також він додав, що єдиною мовою навчання в Україні є державна українська мова, й розмови про застосування інших мов у процесі навчання є не більш ніж політичним питанням.
"Мені, як Уповноваженому із захисту державної мови, народному депутатові України 8 скликання і співавторові закону "Про освіту", досить важливо знати наскільки якісно і професійно втілюється зокрема стаття 7 Закону України "Про освіту" - мова навчання в наших українських школах.
Відповідно і до Конституції України, і законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.
Тому варто наголосити, що не більше, ніж політичним питанням є розмови про застосування інших мов у процесі навчання", – уточнив він.
За словами Тараса Кременя, є дві категорії учнів, які будуть поступово переходити в навчанні на українську мову.
"Є ще дві категорії, для яких перехід на українську мову навчання відбуватиметься поступово. Для тих, хто належить до корінних народів (насамперед йдеться про дітей з кримськотатарської громади), мова навчання у початковій школі може здійснюватися мовою нацменшини, а починаючи з середньої і старшої школи кількість дисциплін українською мовою буде збільшуватися до 80%. Друга категорія – це представники тих громад, мови яких належать до мов Європейського Союзу. У них також є право у початковій школі використовувати у навчанні їхню мову, у середній школі дисципліни українською мають складати від 20% до 40%, а у старшій – до 60%", - сказав Кремінь.
Як повідомляла УМ, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає, що держава має проводити і роботу з популяризації української мови, щоб більше людей могли її опанувати.