У Донецьку ліквідували начальника Оленівської колонії Сергія Євсюкова
Начальник Оленівської колонії Сергій Євсюков був успішно ліквідований у окупованому Донецьку вранці, 9 грудня. Невідомі заклали вибухівку до його джипа і підірвали. >>
Страви готують небайдужі парафіяни та родина настоятеля храму
Настоятель Костянтин Кузнєцов – відомий волонтер, капелан 81-ї десантної бригади Збройних сил України, в місті Костянтинівка на Донеччині у Свято-Стрітенському храмі Православної церкви України влаштував благодійну їдальню. Безкоштовні обіди нужденним роздають двічі на тиждень на церковному подвір’ї та в міському притулку для бездомних.
Страви готують небайдужі парафіяни та родина настоятеля храму.
Кожну подяку жертводавцям на свій благодійний проєкт панотець у дописах в фейсбуці супроводжує цитатами зі Святого Письма. “Благодійність, як рай, повна благословень, і милостиня перебуває повік”, – нагадує отець Костянтин рядки з Книги премудрости Ісусу, сина Сирахового, 40:17.
“Така ідея виникла давно. Бо протягом п’яти років, як я служу в Костянтинівці, кожного дня приходять люди, що просять допомоги: хтось продуктами харчування, хтось грошима, речами. Постійно ми надавали допомогу, частіше за все це були продуктові набори. З початку карантину прохань про допомогу стало ще більше, бо люди втратили роботу”, – розповідає отець Костянтин.
Окремим родинам парафія ПЦУ допомагає продуктовими наборами. Але сприяти всім немає можливості, оскільки пожертви парафіян на храм в умовах карантину також зменшилися, пише Новинарня.
“Саме через неможливість надання якоїсь великої допомоги ми вирішили спочатку просто роздавати біля храму хліб, а потім – два рази на тиждень годувати нужденних гарячими обідами”, – каже настоятель.
“Всі, хто потребує, можуть взяти хліб безплатно”, – сповіщає напис на воротах української церкви.
“Люди підходять, беруть хліб, хрестяться та дякують Господу та жертводавцям. Слава Богу за все!” – коментує настоятель.
Готову до вживання їжу зі Стрітенського храму роздають із дотриманням санітарно-гігієнічних вимог, в одноразових контейнерах та пакетах.
Для прикладу, один із благодійних комплексних обідів у благодійній їдальні при Стрітенському храмі ПЦУ в Костянтинівці включає такі страви й продукти:
Провізію купують із пожертв на банківську картку. Дехто також приносить до храму продукти.
Долучаються до доброї справи не лише парафіяни Стрітенської церкви, і не лише прибічники Української церкви. Жертводавцями були, наприклад, навіть протестанти з іншого міста на Донеччині.
“Першими на прохання про допомогу потребуючим відгукнулися представники протестантської церкви з міста Часів Яр в особі пана Євгена Ткачова, який сам пережив жахіття війни, полон та втратив рідну домівку в місті Слов’янськ”, – розповідає отець Костянтин.
Священик регулярно звітує на своїй сторінці у фейсбуці про придбані харчові продукти на благодійність, публікуючи відповідні світлини та чеки.
Харчі – овочі, макарони, крупи, тушонку, консерви – парафія чекає за адресою: вул. Ціолковського, 19а (парк Афганців). Або ж можна зателефонувати, і організатори під’їдуть та заберуть продукти.
У сані священика Кузнєцов уже 21 рік, десять із них прослужив у Московському патріархаті. До Української церкви перейшов 2009 року.
Начальник Оленівської колонії Сергій Євсюков був успішно ліквідований у окупованому Донецьку вранці, 9 грудня. Невідомі заклали вибухівку до його джипа і підірвали. >>
З Сергієм ми зустрілися біля пошти, він очікував на дружину та розглядав фасад будівлі. >>
В Україні Львівщина стала першою областю, де більше немає релігійної громади Московського патріархату. >>
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
У Черкасах перейшов до Православної церкви України найбільший в області Свято-Михайлівський кафедральний собор. >>
У Черкасах після оголошення про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ, біля храму виникли сутички за участю прихильників УПЦ МП, які використовували сльозогінний, ламали лавки та кидалися на людей у храмі. >>