Абітурієнт-2020: контрактники подаватимуть документи на вступ онлайн

22:03, 30.04.2020
Абітурієнт-2020: контрактники подаватимуть документи на вступ онлайн

Особисто подаватимуть документи до ВНЗ у 2020 році лише бюджетники.

Вступна кампанія для абітурієнтів проходитиме за новим алгоритмом, розробленим міністерством освіти і науки з урахуванням поширення коронавірусу в 2020 році.

 

Як повідомляє «Україна молода», відповідний лист МОН надіслано керівникам закладів вищої освіти та наукових установ, які здійснюють підготовку магістрів.

 

Зокрема, під час вступної кампанії-2020 студенти-контрактники зможуть дистанційно подати всі пакети документів, включно з оригіналами. При цьому для абітурієнтів, які будуть зараховані на бюджетні місця, буде продовжено період прийому.

 

Як розповів під час онлайн-брифінгу заступник міністра освіти та науки Єгор Стадний,  ті абітурієнти, які зараховані на бюджетні місця, зможуть самостійно подати заяву, по одній людині в певний часовий проміжок.

 

Крім того планується подовжити період прийому оригіналів заяв та дозволити подачу оригіналу заяви з підписом поштою.

 

«Стадія, яка зазвичай була очною – це подача оригіналів заяв. Коли відбувся сам відбір і є рекомендовані до зарахування на бюджетні місця, потрібно було очно подавати оригінал заяви підкріплений підписом. Для студентів, які будуть зараховуватися на контрактні місця ми робимо таку подачу документів повністю дистанційною», - сказав пан Стадний.

 

Урядовець додав, що скановані копії документів можна надсилати університетам, щоб уникнути надмірного пересування.

 

При цьому МОН розглядає два сценарії проведення вступної кампанії, в залежності від того, коли будуть зняті карантинні обмеження.

 

Якщо карантинні заходи будуть скасовані до початку червня, зовнішнє незалежне оцінювання пройде з 25 червня по 17 липня. У такому випадку вступна кампанія розпочнеться з 1 серпня.

 

Другий сценарій розглядає варіант, коли карантинні обмеження будуть продовжені до початку серпня. Тоді ЗНО буде проведене в період з 17 серпня по 4 вересня, а вступна кампанія розпочнеться 25 вересня.

 

До речі, реєстрація на єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) перенесена та триватиме з 12 травня до 5 червня включно.

 

«Враховуючи ситуацію з поширенням коронавірусу, реєстрація на ЄВІ та ЄФВВ відбуватиметься повністю онлайн. Міністерство розробило та оприлюднило докладну покрокову інструкцію, як приймальним комісіям збирати, опрацьовувати та реєструвати документи вступників», – зазначив заступник міністра освіти і науки.

 

Контактні дані приймальних комісій закладів вищої освіти (електронна скринька, адреса, телефон) вступники можуть знайти в Реєстрі суб’єктів освітньої діяльності та на офіційних сайтах закладів.

 

Приймальні комісії у свою чергу мають перевірити наявність документів, які необхідні для реєстрації, та надати вступнику відповідь про їхнє отримання. Далі уповноважений представник приймальної комісії має роздрукувати надіслані документи, сформувати особову справу вступника та створити запит на формування екзаменаційного листка за допомогою спеціального сервісу в ЄДЕБО, а далі, відповідно, сформувати екзаменаційний листок.

 

Здійснивши всі необхідні перевірки та реєстрацію, представник приймальної комісії має надіслати електронною поштою скан-копію екзаменаційного листка вступнику для перевірки. Оформлений екзаменаційний листок може надсилатись вступнику також звичайною поштою, якщо про таку необхідність вказано у анкеті.

 

Про проблеми сучасної української школи читайте у матеріалі "України молодої": "Освітній скандал: Зеленського питають навіщо вилучати зі стандартів українську і зарубіжну літературу".