Місія — бути поруч. Капелани понад 10 конфесій обговорили найболючіші питання служіння поряд із захисниками
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
У Голосіївському монастирі лише повідомили, що він «закривається на профілактику».
Київська влада закрила на карантин вже третій монастир у столиці - Покровський Голосіївський чоловічий монастир у середу, 22 квітня. Адже у цьому монастирі РПЦ в Україні зафіксовано спалах коронавірусу: аж 12 інфікованих чернців.
Раніше на карантин були закриті Києво-Печерська лавра та Іонінський монастир, які також належать РПЦ в Україні (так званий Московський патріархат), де масово ігнорували умови карантину і санітарні норми.
Як інформує «Україна молода», про це повідомив мер Києва Віталій Кличко у середу.
«Серед тих, у кого за минулу добу підтвердили захворювання на коронавірус – ще 1 монах Києво-Печерської лаври та 12 монахiв Покровського Голосiївського чоловiчого монастиря. У цьому монастирі зараз відбувається дезінфекція всіх приміщень. І ми закриваємо його на карантин», – заявив міський голова.
Кличко також повідомив, що міські служби продовжують обстежувати гуртожитки, підлеглі місту, і в разі необхідності здійснюють там дезінфекцію. Загалом у Києві вже 989 підтверджених випадків захворювання на коронавірус.
На сайті ж Голосіївського монастиря повідомляється, що він «закривається на профілактику». Тут не вказують, що рішення про карантин було ухвалено саме владою і не згадують жодним словом того факту, що в монастирі зафіксовано спалах коронавірусу, якого б могло і не бути, якби керівництво монастиря адекватніше відреагувало би на загрозу пандемії раніше.
«Через обставини, що склалися в Україні та через складну ситуацію в Києві, через поширення COVID-19; щоб уникнути найменшого ризику для братії і парафіян. Було ухвалено рішення на випередження, повністю закрити нашу обитель для відвідувань», - йдеться у повідомленні монастиря.
Як повідомляла «УМ», саме московське попівство тривалий час ігнорує пандемію, аж доки на карантин не було закрито Києво-Печерську лавру, де на коронавірус вже захворіло понад 100 насельників.
Святогірська і Почаївська лаври нині також перебувають у користуванні українського підрозділу Російської православної церкви – УПЦ (МП). Ця релігійна організація стала єдиною в Україні, чільники якої закликали своїх вірян приходити на Великодні служби Божі, всупереч чинним обмеженням через поширення нового коронавірусу.
Духівництво РПЦ в Україні, яке господарює в Почаївській лаврі на Тернопільщині не побажало виконувати умови карантину: московське попівство просто відчинило ворота монастиря у Почаєві і пустило усіх бажаючих до головного храму, що спричинило скупчення вірян.
Поліція відкрила кримінальні провадження за фактами за фактами порушення санітарних правил і норм, як щодо Святогірської, так і щодо Почаївської лавр. Нині ж влада закрила на повний карантин ціле місто Почаїв саме через не свідомі дії ченців місцевої лаври.
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
У Черкасах перейшов до Православної церкви України найбільший в області Свято-Михайлівський кафедральний собор. >>
У Черкасах після оголошення про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ, біля храму виникли сутички за участю прихильників УПЦ МП, які використовували сльозогінний, ламали лавки та кидалися на людей у храмі. >>
Днем військового капелана визначено дату 12 жовтня, у день вшанування пам’яті святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського. >>
Громада села Самійлівка Лозівського району проголосувала за перехід до Православної Церкви України, тому настоятелем місцевого храму Святого Рівноапостольного князя Володимира став Андрій Челомбітько. >>
На Черкащині у місті Золотоноша парафіяни Свято-Успенського собору перейшли до Православної церкви України. >>