Місія — бути поруч. Капелани понад 10 конфесій обговорили найболючіші питання служіння поряд із захисниками
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
На Масницю українці готують вареники.
Прощену неділю – останній день Масниці, після якої починається Великий піст, відзначають православні християни і греко-католики України у неділю, 1 березня.
Певної дати в цього дня немає, оскільки початок посту припадає на різні дні лютого та березня, залежно від дати Великодня. У 2020 році цей день припадає на 1 березня.
Протягом усього тижня, 3 24 лютого по 1 березня, українці святкували Масницю або Колодій - традиційне слов'янське свято, що символізує проводи зими та зустріч весни.
Традиції свята на честь весняного Сонця сягають своїми коренями в далеке язичницьке минуле, включно з добою Трипільської культури. Донині церква так і не зуміла адаптувати свято під свій календар і надати йому релігійний підтекст.
Сьогодні ж, 1 березня 2020 року православні християни і греко-католики відзначають Прощену неділю, коли прийнято просити у всіх пробачення, оскільки завтра, 2 березня, починається Великий піст.
Пробачення просять за завдані образи, а ще готують вареники з сиром, беруть участь у масових гуляннях, ігрищах, забавах.
В цей день було прийнято збиратися на головній площі і урочисто підпалювати опудало. В його якості виступала велика лялька, що уособлює собою Масляну. Ритуал означав прощання із зимою до наступного року.
Але у першу чергу, цей день – час духовного очищення, який допомагає краще підготуватися до Великого посту.
Попросити вибачення може кожен. При цьому особливо виділяють важливість покаянь (і вміння це робити) сильних перед слабкими, багатих перед бідними, молодих перед літніми тощо.
Якщо у цей день перед вами вибачиться людина, у відповідь скажіть «Бог простить, і я прощаю».
Вважається, що в цей день легше пробачити борги, ніж в інші дні. Хоча б тим боржникам, які перебувають у складному матеріальному становищі.
Обов'язково в цей день варто відвідати церкву. А ще - проведити час з сім'єю, попросити вибачення у померлих родичів, оскільки не тільки живі заслуговують почути від нас покаяння. Вибачте їх за образи, щоб зняти тягар з душі. Покайтеся і вимовте молитву про прощення.
У Прощену неділю не можна займатися важкою фізичною працею, прибирати, прати. У той же час дозволено приготування їжі і догляд за домашніми тваринами.
Категорично заборонено влаштовувати конфлікти, злитися на оточуючих, підвищувати голос, ображати когось і самому ображатися. Крім того, в Прощену неділю не можна їсти м'ясо. Також не можна пізно лягати спати, бо ж після опівночі вже настає Великий піст.
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
У Черкасах перейшов до Православної церкви України найбільший в області Свято-Михайлівський кафедральний собор. >>
У Черкасах після оголошення про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ, біля храму виникли сутички за участю прихильників УПЦ МП, які використовували сльозогінний, ламали лавки та кидалися на людей у храмі. >>
Днем військового капелана визначено дату 12 жовтня, у день вшанування пам’яті святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського. >>
Переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024 оголосили в Україні: першість здобула вчителька початкових класів з івано-франківського Ліцею №7 Леся Павлюк. >>
На святкування єврейського Нового року (Рош га-Шана) до Умані прибули понад 33,5 тисяч паломників. >>