Місія — бути поруч. Капелани понад 10 конфесій обговорили найболючіші питання служіння поряд із захисниками
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
У Православній церкві України розповіли, як варто християнам провести Масляницю, зазначивши, зокрема, що це останній підготовчий тиждень до Великого посту, тож це час примирення з ближніми, покаяння та прощення.
Про це йдеться у повідомленні ПЦУ у Facebook.
"Розпочався сирний (масляний) тиждень, останній підготовчий до Великого посту", - вказали у ПЦУ.
Як зазначається, йому передувала Неділя про Страшний суд, яку ще називають м’ясопусною і в яку востаннє можна було їсти м’ясо.
"І тепер, починаючи з понеділка, впродовж усього тижня, за церковним уставом, можна вживати молочну їжу, яйця й рибу. Завершується сирний тиждень 1 березня Прощеною неділею, коли кожен християнин повинен попросити пробачення за всі свідомі й несвідомі образи, щоб увійти у дні Великого посту, перебуваючи з усіма в мирі", - додали у ПЦУ.
Повідомляється, що піснеспівами і богослужіннями впродовж масляного тижня Церква підготовляє нас до подвигу святого посту, до духовної весни, оновлення.
"Тож сирний тиждень – не час для якихось особливих гулянь та веселощів, а це час для примирення з ближніми, прощення і покаяння", - зазначили у Православній церкві України.
"І він якнайкраще підходить для доброго спілкування з близькими, рідними, друзями. Також це ще одна нагода згадати про те, що навколо є багато нужденних, самотніх, бідних, яким потрібна наша допомога, увага і турбота. Тому, готуючи традиційні страви (вареники, млинці, пироги), не забудьте пригостити й інших. А разом з гостинцем – поділіться з ними і душевним теплом!" - зауважили в ПЦУ.
Також вказано, що під час сирної седмиці вже не звершується Таїнство вінчання.
Сиропусна неділя ("відпущення сира"), як зазначається, - останній день перед Великим постом, коли вживаються молочні продукти.
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
У Черкасах перейшов до Православної церкви України найбільший в області Свято-Михайлівський кафедральний собор. >>
У Черкасах після оголошення про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ, біля храму виникли сутички за участю прихильників УПЦ МП, які використовували сльозогінний, ламали лавки та кидалися на людей у храмі. >>
Днем військового капелана визначено дату 12 жовтня, у день вшанування пам’яті святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського. >>
Переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024 оголосили в Україні: першість здобула вчителька початкових класів з івано-франківського Ліцею №7 Леся Павлюк. >>
На святкування єврейського Нового року (Рош га-Шана) до Умані прибули понад 33,5 тисяч паломників. >>