У «Слузі народу» заявили про право пенсіонерів на окупованих територіях на дві пенсії

10:44, 03.01.2020
У «Слузі народу» заявили про право пенсіонерів на окупованих територіях на дві пенсії

Галина Третьякова (Фото: Макс Левин)

Пенсіонери, що проживають на непідконтрольних українському уряду територіях Криму і Донбасу, мають право отримувати як українську пенсію, так і виплати з боку окупаційної влади.

 

Про це заявила голова парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова (фракція "Слуга народу").

 

"Ми не визнаємо окупанта і його дій, ми не визнаємо ті "пенсії" та "документи", ми не визнаємо те, що там відбувається. На технічному рівні ми не будемо з'ясовувати, що людині там платять, а будемо забезпечувати її пенсією, тому що це наш громадянин і у нас з ним, як у держави, є зв'язок", - заявила Третьякова в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

 

За її словами, отримання виплат від Пенсійного фонду РФ у Криму і "пенсійних фондів" угруповань "ЛНР" і "ДНР" не може стати підставою для невиплати пенсій Україною.

 

"Це пенсіонери 60-70-80 років, вони не можуть відкрити тут бізнес, вони не можуть платити за оренду житла, не можуть отримати тут підтримку - вони залишилися там. І нехай вони навіть отримують по дві пенсії - хіба це має розірвати зв'язок з нашою державою і зі мною як з політиком? Ні!" - сказала парламентарій.

 

Голова комітету з соцполітики переконана, що виплати українським пенсіонерам на окупованих територіях - це ще один вид санкцій проти РФ.

 

"Я згодна з тим, що вони отримують пенсію від російського уряду, нехай вони економічно його розоряють і це буде своєрідним видом санкцій, який йде на користь наших громадян, які там проживають. Нехай отримують дві пенсії, і хоча б так Росія компенсує цим людям ті незручності, які вона їм створила", - вважає Третьякова.

 

Раніше віцепрем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що не бачить можливостей для виплати пенсій на окупованому Донбасі.

 

"Для Євросоюзу виплата пенсій на окупованій території - це правозахисне питання, це дуже важливий нюанс. Вони не можуть не наполягати на тому, що це потрібно робити, але вони так само розуміють, що одна річ хотіти щось зробити, а інша - мати технічну можливість і можливість у плані безпеки. Зараз, у нинішній реальності, таких можливостей немає", - сказав Кулеба.

 

Він також зазначив, що на цей момент існує механізм отримання пенсій, який вимагає від одержувачів виїзду на підконтрольну уряду України територію.

 

"Тому вирішення цієї проблеми безпосередньо пов'язане з процесом деокупації. Буде там Пенсійний фонд, працюватимуть платіжні системи - можна буде рухатися далі", - додав віцепрем'єр.

 

Коментуючи нещодавно зареєстрований у Раді законопроєкт про виплату пенсій жителям тимчасово окупованих територій, Кулеба заявив, що такі законодавчі ініціативи повинні бути. "Тому що потрібно постійно шукати шляхи вирішення питання, але я вважаю, що це питання реально може бути вирішене тільки в контексті деокупації", - пояснив він.