Хай радість світла настане. Православні готуються до Великодня
«У цей час, коли російські агресори продовжують сіяти смерть на нашій землі, ми примножуємо свої молитви та зміцнюємося вірою. >>
(фото прес-служба Президента)
Молитовний захід "Боже, нам єдність подай!" відбувся в суботу в центрі Києва, біля пам'ятника святому рівноапостольному князю Володимиру Великому.
Як повідомляє прес-служба президента України Петра Порошенка, в молебні взяли участь глава держави з дружиною Мариною, члени Кабінету міністрів України, народні депутати та представники громадськості, члени Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.
Молитву проголосив митрополит Київський та всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній, а також предстоятелі та представники церков і релігійних організацій.
"Дуже приємно, що сьогодні тисячі людей зібралися тут на Володимирській гірці разом з предстоятелями церков України, членами Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій", - сказав Президент.
Він наголосив на важливості ключового прохання сьогоднішньої молитви про єдність – єдність всіх церков, єдність держави, єдність народу і єдність нації.
"Ви почули, що сьогодні ми також молилися за наших воїнів, які віддали своє життя за українську землю, за нашу свободу. І ми молилися за мудрість – мудрість народу, який завтра буде визначати майбутнє України", - сказав Петро Порошенко.

"Сьогодні більшість предстоятелів церков виступали за те, щоб завтра вибори пройшли добре. І для нас це надзвичайно важливо, щоб вибори були чесними, вибори були вільними. Щоб волевиявлення громадян, українського народу було захищено і збережено. І я твердо переконаний, що саме так і буде", - підкреслив Президент і зауважив, що підносив свою молитву за це.
«У цей час, коли російські агресори продовжують сіяти смерть на нашій землі, ми примножуємо свої молитви та зміцнюємося вірою. >>
На засіданні Священного Синоду, яке пройшло 3 квітня 2026 р. в Синодальній залі Митрополичої резиденції у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі в м. Києві, було засуджено антиканонічну діяльність групи осіб, які самовільно послуговуються назвою Української православної церкви КП. >>
На сексуальних злочинах проти дівчат у Харкові викрили монахів Української православної церкви Московського патріархату: один знімав оголених неповнолітніх на телефон, інший – вчинив сексуальні дії з підліткою. >>
Архієпископа Сумського та Охтирського Никодима обрали новим патріархом Української православної церкви Київського патріархату. >>
Дияконом Православної церкви України став військовослужбовець Російського добровольчого корпусу (РДК) і колишній офіцер ФСБ РФ Ілля Богданов. >>
Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет (Денисенко) пішов із життя у віці 97 років >>