У Харкові чиновники виживають відомого японського волонтера
Про те, що ризикує втратити можливість законного перебування на території України заявив волонтер із Японії Фумінорі Цучіко, який щодня безкоштовно годує сотні харків'ян, >>
Церемонія інтронізації митрополита Епіфанія (фото: Адміністрація Президента)
У соборі Софії Київської близько 9 ранку 3 лютого почалася церемонія інтронізації митрополита Київського та всієї України Епіфанія.
На церемонію прибули екзархи Константинопольського патріархату Даниїл та Михаїл, митрополит Макарій, екс-очільник Українськї автокефальної церкви, митрополити та єпископи і священнослужителі Православної церкви України, Президент України Петро Порошенко із дружиною, Голова Верховної Ради Андрій Парубій, міністри, очільник Української греко-католицької церкви Святослав та сотні вірян і гостей зведення очільника об’єднаної помісної церкви на престол.
Церемонія настолування відбуласяться під час святкової літургії.
На престол митрополита Епіфанія зводили екзарх Даниїл, митрополит Макарій та митрополит Вінницький і Барський Симеон, який, хоч і служив у УПЦ Московського патріархату, але долучився до створення помісної української церкви.
Під час неї не було помітно серед церковних архієреїв почесного патріарха Філарета. Напередодні митрополит Епіфаній заявляв, що його екс-наставник буде на святковій літургії, але, за непідтвердженою інформацією, почесний патріарх Філарет не був присутній на церемонії за станом здоров’я. Патріарх Філарет надіслав митрополиту Епіфанію привітального листа.
Після того, як митрополита Епіфанія звели на престол, божественна літургія продовжилася.
Панагію, шийну прикрасу, один із символів церковного владичества, митрополит Епіфаній отримав у подарунок від Філарета. Ця панагія - одна із церковних коштовностей, яка дійшла до наших днів із того часу, коли на престолі у Києві був свій митрополит, а не окраїни-окупанта. Панагія стала одним із символів єднання сучасної української помісної церкви із київським престолом, заснованого рівноапостольним князем Володимиром.
Церковна церемонія, яка за світськими мірками називається інавгурація, відбувається у день 40-річчя митрополита Епіфанія.
Його зі святом поздоровив Президент України.
Нагадаємо, інтронізація митрополита Епіфанія - одна із важливих частин утвердження української церкви після отримання Томосу про автокефалію в Стамбулі.
Після інтронізації очікується визнання ПЦУ з боку інших православних церков.
Про те, що ризикує втратити можливість законного перебування на території України заявив волонтер із Японії Фумінорі Цучіко, який щодня безкоштовно годує сотні харків'ян, >>
Із початку широкомасштабного вторгнення росії – в Україні загинули 145 митців та 95 медійників. >>
За одну добу поліцейські ліквідували майже півсотні схем незаконного перетину кордону чоловіками призовного віку у 22 регіонах країни. Серед виявлених оборудок — переправлення поза межами пунктів пропуску, підробка документів про стан здоровʼя, фіктивні внесення в інформаційну систему «Шлях» та інші >>
Останнім часом у Білій Церкві помітили випадки масового отруєння собак >>
Верховна Рада України 8 січня схвалила у другому читанні проєкт Закону № 11024 «Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду». >>
Близько 30 тисяч українців отримали статус зниклих безвісти з початку 2024 року – це військові і цивільні. >>