У вівторок 16 жовтня на Вінничині під час міжнародних навчань "Чисте небо 2018" розбився літак Повітряних Сил Збройних Сил України Су-27.
Обидва пілоти повітряного судна, командир бригади села Озерного Іван Петренко і військовослужбовець повітряних сил Національної гвардії США, загинули.
Трагедія сталася близько 17.00 в районі села Уланів, між населеними пунктами Бердичів та Хмільник, під час виконання навчально-бойового польоту.
Уламки літака були знайдені неподалік села Пагурці.
Про те, що в аварії загинув комбриг із Озерного Іван Петренко, повідомив народний депутат Борислав Розенблат.
"Світла пам'ять нашому герою-льотчику, колишньому командиру нашої бригади... Озерне скорбить", - написав він у Фейсбуку.
Полковник Іван Петренко - командир бригади Озерного, військовий льотчик І класу, провів в авіації більше 25 років, повідомляє "Перший Житомирський портал".
Другим загиблим пілотом Су-27 став військовослужбовець Нацгвардії США, повідомили у Військовій прокуратурі Центрального регіону.
"За даними Генерального штабу ЗСУ з місця трагедії, обоє пілотів, один з яких - офіцер повітряних сил Збройних сил України, другий - військовослужбовець повітряних сил Національної гвардії США, загинули", - зазначили в прес-службі відомства.
У Військово-повітряних силах США вже підтвердили, що американський військовослужбовець "став учасником" аварії з Су-27 в Україні під Вінницею.
"Ми бачили повідомлення про нещасний випадок з американцем і можемо підтвердити, що військовий США брав участь в цьому інциденті. В даний час інцидент знаходиться в стадії розслідування, і ми будемо продовжувати надавати додаткову інформацію в міру її появи", - повідомляється на сайті ВВС США.
Як повідомили у Генштабі ЗСУ "Українській правді", скоріше за все, більше людей на літаку не було: зазвичай екіпаж такого літака складається з двох людей.
Як відомо, зараз на Вінниччині проходять багатонаціональні навчання "Чисте небо - 2018", в рамках якої фахівці пошуково-рятувального забезпечення Збройних Сил України спільно з військовослужбовцями з США та Данії практично відпрацьовують питання пошуку, надання допомоги та евакуації екіпажів, які зазнали лиха.
Масштабну комунікаційну кампанію "Жінки можуть все!" запустив рух VETERANKA: вона розповідає реальні бойові історії чотирьох українських військовослужбовиць у форматі коміксів. >>
Сьогодні відбувся другий і заключний етап обміну полоненими відповідно до домовленостей у Женеві. З російської неволі визволено ще 300 військових та двох цивільних українців. >>
Комплексний план щодо вирішення проблем з СЗЧ і мобілізацією включає певні рішення щодо того, як зробити так, щоб в Україні було більше іноземців і вони також могли виконувати військові задачі в Україні >>
Доступ до переписок російського генерал-майора Романа Демурчієва. Журналісти проєкту «Схеми» отримали від джерел в українському війську Там він скаржиться на стан справ в армії РФ, вище командування, спецслужби, а також ділиться фото й відео катувань і вбивств українських військовополонених. >>
Інформацію про 2 420 терміналів Starlink, які використовували російські військові, а також отримали дані про позиції ворога, зібрали українські кіберфахівці. >>