Катерина Гандзюк записала відеозвернення із лікарні, на якому помітно тяжкий стан жінки, однак вона наголосила, що виглядає краще, ніж правоохоронна система в Україні, яка не може знайти та покарати замовників нападів на громадських активістів.
Відеозвернення ексклюзивно змогли записати журналісти Громадського.
Видання опублікувало повний текст звернення, наводимо його без змін:
Всім привіт, друзі. Мені не дуже дозволяють багато говорити, тому я не буду говорити дуже багато. По-перше, хочу подякувати вас всім за те, що я жива.
Хочу подякувати за ваші хороші слова — вони дуже мотивують.
І хочу подякувати за погані слова — вони насправді мотивують ще більше — вийти з лікарні, якомога швидше.
Так, я знаю, що виглядаю зараз погано. Але, принаймні, мене лікують. Мене лікують добре українські лікарі. І я точно я знаю, що я виглядаю зараз набагато краще, ніж виглядають в Україні справедливість і правосуддя. Тому що їх сьогодні не лікує ніхто.
Мені дуже важко. Мені важко записувати це звернення. Але це — набагато простіше, ніж нашій країні перетравлювати всю цю величезну кількість регіоналів, сепаратистів та «мусорів», яку вона має перетравити для того, щоб хоч якось вижити.
Я досі не знаю імені замовника нападу на мене. Гандзюк — це не просто моє прізвище. Це прізвище в ряду 40 інших прізвищ постраждалих від нападів, що сталися за останній рік. За останній рік в Україні сталося 40 нападів на громадських активістів. Замовники жодного з яких не були названі. Найгірше — половину з цього списку я знаю особисто. Це найбільше мене жахає: половина цього списку — особисто відомі мені люди.
Інших я не знаю. Але тим не менше, кількість ця просто вражає.
- Напад на Устименка — не розкрито.
- Напад на Булаха — не розкрито.
- Три напади на Стерненка — жоден з яких не розкритий.
Десятки прізвищ— 0 замовників:
Лісічкін
Сторожук
Пилипчук
Петіченко
Бичко
Шабунін
Кузаков
Козьма
Мокряков
Філіпас
Більше 40 нападів за останній рік. Хто замовив всіх цих людей?Хто покриває замовників? Чому така кількість розслідувань саботується? Чому ми маємо терпіти, поки найактивніших з нас вбивають та калічать?
Чому ми заохочуємо людей до громадської діяльності, але не можемо їх захистити?
Біда в тому, що всі ці питання стали риторичними. Але я вірю, що всі винні будуть знайдені, покарані і засуджені. І що кожен із нас буде вільним. І не буде мати в серці страху.
Поліція повідомила про затримання 5 осіб яких підозрюють в здійсненні нападу. Основного підозрюваного Миколу Новікова вже відпустили, бо виявилося, що в нього було алібі, а жінка його не впізнала. Натомість у ЗМІ поширювалася інформація, що серед решти затриманих Катерина Гандзюк вказала на чоловіка, який вилив на неї кислоту.
В справі про напад на військового у Дніпрі охоронець Миколи Тищенка визнав свою провину та погодився свідчити проти народного депутата. Тому суд звільнив Костянтина Цуберу від відбування покарання. >>
Працівники ДБР повідомили про підозру полковнику медичної служби та військовослужбовцю, який оформлював бойові виплати медичній сестрі, що залишалась вдома. Військовій також повідомлено про підозру. >>
Поліцейські Києва затримали групу наркодилерів, які збували у столиці кокаїн, амфетамін та канабіс, які маскувалися під військових. У затриманих зловмисників також виявили зброю. >>
Презентація згаданої книжки, ініціатором створення якої є ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив», що з 2014 року документує воєнні злочини агресора та злочини проти людяності, відбулася у приміщенні Полтавського академічного обласного театру ляльок. >>