Російський журналіст Аркадій Бабченко, на якого планувався замах, оприлюднив документ, який він назвав орієнтуванням ФСБ на своє вбивство.
"Відрізняється різко негативним ставленням до чинної влади і русофобськими поглядами, які постійно висловлює в інтернеті. (С) А життя потрібно прожити так, щоб резюме за тебе писала ФСБ. В орієнтуванні на твоє вбивство", - написав він у Facebook.
Бабченко виклав у соцмережу роздруківки з фото, телефонами, мейлами, акантами, даними про місце реєстрації, родину та з короткою характеристикою.
В орієнтуванні вказано, що відносно Бабченка у Росії проводили перевірку щодо порушення закону за статтею "заклик до масових заворушень".
Раніше
підозрюваний в організації замаху на журналіста Аркадія Бабченко Борис Герман в Апеляційному суді Києва розкрив деталі так званого "розстрільного списку" журналістів, нібито в ньому фігурував не Бабченко, а Аваков-молодший.
При цьому в СБУ повідомили про затримання "громадянина Т." - одного із організаторів серії замовних вбивств в Україні, у тому числі журналіста Аркадія Бабченка.
Нагадаємо, 29 травня з’явилася інформація, що кілер застрелив Аркадія Бабченка в його квартирі. Наступного дня під час бирфінгу голови СБУ Василя Грицака та Генерального прокурора Юрія Луценка щодо стану розслідування справи про вбивство Аркадія Бабченка журналістам показали публіці живим та неушкодженим та наголосили, що це була спецоперація з метою викриття всієї схеми замовних вбивств із Росії.
У справі арештували власника заводу із виробництва зброї Бориса Германа. Але "кілера" відпустили, адже він нібито "здався" СБУ відразу після вербовки. Тепер "кілер Бабченка" Олексій Цимбалюк роздає інтерв’ю та розповідає про подробиці спецоперації.
Юрій Луценко заявив, що окрім Аркадія Бабченка під загрозою іще низка публічних осіб. Список постійно збільшувався: спочатку в ньому було 30 осіб, потім 47, а згодом і 60. "Список 47" навіть публікувався у ЗМІ.
Водночас на СБУ та інші правоохоронні органи після спецоперації посипалися звинувачення у тому, що вони надали завідома неправдиву інформацію, яка ставить під сумнів усі оприлюднені в цій та інших справах дані, а виклики фігурантів "списку Бабченка" до СБУ для розмов про потенційну небезпеку та спробу надати охорону таким особам можуть бути завуальованими спробами постійного легального контролю за журналістами, лідерами суспільної думки у соцмережах та публічними особами напередодні виборів.