Післявоєнні реалії: українці не повернуться просто так з-за кордону – Буданов, фото
Із-за кордону українці не поспішатимуть повертатися без реальних гарантій безпеки та економічної стабільності >>
Військовий прокурор розповів пропроблеми на кордоні з Угорщиною (Анатолій Матіос. Персональний сайт)
Приблизно 150 кілометрів кордону між Україною та Угорщиною - приватні садиби, заходити на територію яких прикордонники можуть лише з дозволу власників.
Про проблеми на кордоні повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос в ефірі каналу 112.ua.
Анатолій Матіос вказав на те, що ділянка кордону з Угорщиною на Закарпатті фактично знаходиться в приватних руках, а прикордонники не мають повноцінного доступу до нього.
"Так, фактично 150 км – це земельні ділянки, які 2 гектара селищна рада наділила місцевих жителів. Після цього вони були закумульовані в окремо взятих руках, вибудована комунікація і там кластери взагалі "гуляйполівських" часів. Коли барон, кажуть у циган, хтось каже староста або старший на території керує осередком цих людей, які екзальтовано дивляться на руку "дающу" їм", - заявив він.
Військовий прокурор обіцяє, що доповість про це генпрокурору Юрію Луценку.
"Я наполягаю, мені доручив генпрокурор, я завтра буду доповідати йому цю ситуацію. Я вважаю, що так не може бути, так не може тривати", - сказав Матіос.
Державна прикордонна служба заявляє, що проблем із доступом на приватні земельні ділянки не має, хоча підтверджує їх наявність. Частину цих ділянок вже повернули у власність держави, але скільки ще кордону перебуває в приватних руках, прикордонники не повідомляють.
Як повідомляла "УМ", 13 жовтня під посольством України в Будапешті пройшла акця за відділення Закарпаття.
Із-за кордону українці не поспішатимуть повертатися без реальних гарантій безпеки та економічної стабільності >>
Із часу початку «великої» війни загинуло 147 медійників, щонайменше 21 - під час виконання професійних обов'язків, а 28 українських журналістів досі залишається в полоні. >>
Триває перевірка в одній із українських військових частин через потрапляння до підрозділу близько двох тисяч мобілізованих, ймовірно не придатних до військової служби. >>
Представник омбудсмена у Закарпатській області Андрій Крючков здійснив моніторинговий візит до Ужгородського РТЦК та СП попри перешкоджання з боку посадових осіб. >>
На засіданні Священного Синоду, яке пройшло 3 квітня 2026 р. в Синодальній залі Митрополичої резиденції у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі в м. Києві, було засуджено антиканонічну діяльність групи осіб, які самовільно послуговуються назвою Української православної церкви КП. >>
Про підозру працівнику Львівської митниці Андрію Трушу, який смертельно поранив військовослужбовця територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомили правоохоронці. >>