Поліція використовуючи спецзасоби украй жорстко побила і затримала кілька десятків селян і ветеранів АТО, в тому числі одного з командирів батальйону "Донбас", які допомогали фермеру запобігти рейдерському захопленню його підприємства у селі Бережинка під Кропивницьким Кіровоградської області.
Рейдерів пов’язують із народним депутатом від «Народного фронту» АТО Юрієм Березою, який також є учасником АТО.
Про це повідомляють ветерани АТО і активісти у соцмережах.
Зокрема, ветеран батальйону "Донбас" і власник охоронного підприємства Євген Шевченко повідомив у Facebook, що бійці "Донбасу" і "Айдару" допомогли фермеру з села Бережинка відбити атаку "тітушек", які намагалися здійснити силове захоплення підприємства.
Перед цим рейдери нашвидкоруч фіктивно змінили власників агрофірми у реєстрі, опісля чого протягом кількох днів відбулася ще одна угода, на цей раз вже купівлі-продажу.
"Рейдери з охоронної компанії "Борисфен", яку контролює народний депутат від "Народного фронту" Юрій Береза спробували захопити головний офіс підприємства, але повстали селяни. Поліція на виклики не приїжджала протягом двох годин. Приїхаливже по факту, коли селяни розбили "тітушок" і власноруч затримали 31 особу", - написав пан Шевченко на своїй сторінці в Facebook в ніч на середу.
Затримані селянами і ветеранами АТО "тітушки".
Згодом, за його словами, фермера викликали на допит в прокуратуру, де дві години примушували відмовитися від допомоги ветеранів. Під час допиту серце літньої людини не витримало і його забрала швидка з інфарктом. Наразі він перебуває у важкому стані в лікарні.
Конфлікту передувала спроба рейдерського захоплення підприємства шляхом оформлення фіктивної угоди дарування. Згідно з висновками Київського інституту судової експертизи, підпис фермера було підроблено. У той же час, експертиза обласної прокуратури підтвердила достовірність підпису.
Тоді як у село Бережинка прибули озброєні поліцейські, які, відмовившись представитися, затримали ветеранів АТО, які охороняли підприємство.
«За особистою командою міністра МВС Авакова у невеличке село Бережинка було стягнуто Національну гвардію з Кривого Рогу та спецпідрозділи поліції з Кропивницького, які без жодних пояснень почали арештовувати та бити ветеранів і селян, яки стали на захист своєї землі. Били усіх без розбору - у тому числі били жінок. Наразі близько 20 з них госпіталізовано у місцеву лікарню із травмами різної ступені важкості», - стверджує Євген Шевченко.
За його словами, зтримання проводилося з порушенням норм КПК і супроводжувалося невмотивованим насильством з боку поліції. Крім того, у затриманих відібрали гроші без оформлення протоколів, тобто пограбували.
Очевидці подій з числа ветеранів батальйону "Донбас" опублікували в соцмережах велику кількість відеозаписів, того що відбувається.
Після затримання ветеранів та місцевих жителів намагалися вивезти автобусами з села. За словами Шевченка, автобуси прямували до Умані Черкаської області. Але на кордоні області місцеві жителі перекрили дорогу, заблокувавши рух автобусів.
"Поліція була змушена відпустити затриманих. На місце прибули губернатор і керівництво обласної поліції, але вони не можуть пояснити, з якої причини ветеранів і селян спочатку побили, а потім затримали і пограбували", - зазначив Шевченко.
І додає, що жодних обвинувачень ветеранам і селянам не було пред'явлено, як і не озвучено статус затриманих чи підозрюваних. Також невідомо де поділися особисті гроші та документи людей, як і те, який саме підрозділ поліції чи Нацгвардії їх затримував та за чиїм наказом.
Поліція Кіровоградської області оприлюднила свою версію подій лише в середу в обід.
Так, керівник поліції Кіровоградщини Сергій Кондрашенко заявив про те, що конфлікт у селі провокували обидві сторони, а поліція забезпечувала правопорядок та безпеку людей.
"У господарському спорі через майнові права обидві сторони залучають на підтримку сторонніх осіб, тим самим провокують конфлікт. Нині на території навколо спірної ділянки у Кіровоградському районі в цілодобовому режимі несуть службу працівники поліції. Завдання поліції – забезпечення безпеки людей, забезпечення правопорядку і спокою у населеному пункті та на прилеглій до сільгосппідприємства території", - написав пан Кондрашенко у Facebook.
Він наголосив, що силовики не втручатимуться у майнові спори, але будуть припиняти спроби дестабілізувати ситуацію, зокрема і силовими методами. Мовляв, жодна з недержавних охоронних структур не має повноважень здійснювати правоохоронні функції.
«Якщо ж у ході перевірки буде встановлено, що хтось із поліцейських допустив перевищення службових повноважень, їх діям буде надано правову оцінку», - додає начальник поліції Кіровоградщини.
Кондрашенко також повідомив, що особисто поїде в село Бережанка і поспілкується з селянами.