Українські радіокомпанії перевиконують квотні норми

11:33, 20.05.2017
Українські радіокомпанії перевиконують квотні норми

Виконавці усе частіше пропонують радіостанціям нові українські пісні.

Більшість компаній-радіомовників України виконують і навіть перевиконують встановлені в державі квоти щодо обсягу україномовних пісень в ефірі.

 

Про це повідомив голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко під час виїздної наради у Херсоні у п’ятницю.

 

"Мовні квоти для радійників. Ви знаєте, що з минулого року вступила в дію вимога законодавства - 25% українських пісень має бути в ефірі. Зараз ми дивимось на ситуацію: лише поодинокі компанії не виконують цю норму, на останньому засіданні ми штраф дали 5%. Але більшість компаній виконує і перевиконує - вже вийшли на норму 30%, навіть не дочекавшись, поки у вересні чи жовтні ця норма набуде чинності", - розповів Артеменко.

 

За його словами, наприкінці 2017 року, стартує квота україномовних пісень в ефірі  30%, а в наступному році - 35% українських пісень має бути в радіоефірі.

 

Як наголосив голова Нацради, встановлення і зростання квоти на українські пісні в радіоефірі сприяє зростанню якості української пісні.

 

                            Юрій Артеменко (другий ліворуч) під час наради у Херсоні. 

 

"Бо спочатку транслювався тільки Слава Вакарчук  і ще там розкручені гурти. Зараз уже запит радіостанцій на те, що нам потрібно 25, 30, 35% - він спонукає молодих хлопців, дівчат співати пісні українською, знаходити кращі композиції, пропонувати їх радіокомпаніям", - сказав пан Артеменко.

 

Тим не менше, за його словами, телекомпанії в Україні, і особливо великі загальнонаціональні канали, чинять сильний опір внесеному до Верховної Ради України законопроекту щодо встановлення норми мовлення українською мовою в телевізійних передачах.

 

"Ведучі програм у радіоефірі мають розмовляти українською мовою. Така новела чекає і телебачення: в парламенті лежить законопроект, який передбачає 75% мовлення на телебаченні українською. Цьому дуже чинить опір уся телевізійна галузь, особливо великі загальнонаціональні канали", - цитує пана Артеменка агенство «Укрінформ».

 

Голова Нацради констатує, що попри опір телекомпаній цьому законопроекту, "виходу в них немає - тобто рано чи пізно цей закон буде прийнятий, і буде там 75, 70 чи 65%, але, безумовно, держава має регулювати мову на обмеженому частотному ресурсі, на загальнонаціональних каналах, зокрема".

 

Пан Артеменко додав, що телекомпаніям в Україні, їх дикторам та ведучим програм не треба чекати, образно кажучи, поки вдарить грім, щоб мужик перехрестився. "Тобто, починайте цей процес", - наголосив він.