Довкола Вугледара загострилася ситуація – Донецька ОВА
Дуже загострилася ситуація довкола Вугледара. Росіяни намагаються оточити місто, яке стало справжньою фортецею для ЗСУ. Там тривають великі танкові бої >>
Володимир Жемчужников не міг самотужки переступити через міни. (Фото Олександра Клименка)
Звільнений з полону бойовиків патріот Володимир Жемчугов, не зважаючи на те, що в боротьбі з окупантами він втратив кінцівки і зір, каже, що усе ж таки вірить у перемогу України у війні. А також, що його рідне місто Красний Луч звільнять від російських окупантів і там почнуть нормально жити люди.
Про це він сказав під час зустрічі з Президентом Петром Порошенком, після звільнення з полону бойовиків так званої ЛНР у суботу.
Неймовірно сильні слова Володимира Жемчугова, якого не зламав полон, наводить речник глави держави Святослав Цеголко у Facebook в неділю.
«Хочу подякувати всім, хто боровся за мене. Я людина родом із Донбасу, я росіянин за національністю, виріс на Донбасі, колишній шахтар. Але так склалося життя, що я став думати інакше, ніж люди на Донбасі, яких на сьогоднішній день просто обдурили, розповідаючи про те, що тут фашисти, нацисти. Я отримав гарну освіту і зміг розібратись де «чорне», а де «біле». Я став на сторону «білого», - каже про свою позицію Володимир Жемчугов.
За його словами патріота, він «разом з іншими патріотами України в окупації стали до боротьби проти підлої російської окупації, яка веде війну проти України».
«Ми не побоялися взяти в руки зброю і боротись проти російських окупантів та українських зрадників, які стали на сторону російської армії, окупаційного режиму. Ви не дивіться на мене, що я так сильно поранений - війна є війна. Людей вбивають, ранять. Але завжди за війною прийде перемога. Я вірю, що прийде перемога і мій рідний Красний Луч звільнять від російських окупантів і там почнуть нормально жити люди», - каже пан Володимир.
У свою чергу віце-спікер Ради Ірина Геращенко, яка регулярно бере участь в обміні військовополоненими, написала у Facebook наступне: «Весь цей день мене душить одна думка: якби орки віддали нам Володю раніше (а в листопаді 2015 року реанімобіль вже стояв на «нульовці», ми мали його забирати, дружині Лені навіть принесли папери з тієї сторони , підписати, що не має претензій до лікарів.....і потім все зірвалося), так ось, якби ми витягли його раніше- ми б врятували Володі зір....»
Згідно даних медиків, які наводить пані Геращенко, зараз Жемчугов «бачить тільки розмиті контури і сам навіть не міг переступати через міни на мосту...».
«Як можна було рік його тримати у в'язниці? І навіщо? В моїй голові не вкладається ця жорстокість», - обурюється віце-спікер парламенту.
Ірина Геращенко також оприлюднила в неділю фотографії Олександра Клименка, зроблені на місці обміну і надіслані їй.
Нагадаємо, що 45-річний Жемчугов був затриманий бойовиками Луганської області в листопаді 2015 року. Його звинувачували в підриві залізничного полотна в районі Лутугіно під Луганськом і електропори в Хрящуватому. Жемчугов є інвалідом, він не має кінцівок і зору.
Разом із Володимиром Жемчуговим з полону бойовиків у суботу звільнено і військовополоненого Юрія Супруна. Обох доправили у лікарню Державного управління справами для надання їм необхідної медичної допомоги.
Згідно з офіційними даними, наразі в полоні терористів перебуває понад 110 чоловік.
Дуже загострилася ситуація довкола Вугледара. Росіяни намагаються оточити місто, яке стало справжньою фортецею для ЗСУ. Там тривають великі танкові бої >>
Ось уже 28 місяців полковник медичної служби ЗСУ, Герой України, командир Маріупольського військового госпіталю Віктор Івчук перебуває в російському полоні. >>
Бійці 2-го механізованого батальйону 53-ї окремої механізованої бригади підняли прапор України в центрі селища Нью-Йорк Донецької області. >>
Наразі бригада "Кара-Даг" Нацгвардії, 12 бригада "Азов" і 93 механізована бригада ЗСУ - проводять невеликі контратаки, основним ефектом яких є уповільнення або відкидання росіян. >>
Військове командування України вирішило перекинути наступальну бригаду Нацгвардії «Кара-Даг» для посилення оборони стратегічного Покровського напрямку на Донеччині. >>
Для формування «більш стійких проукраїнських поглядів та переконань» суд зобовʼязав його прочитати «Кобзар» Тараса Шевченка. Контроль за тим, чи читатиме чоловік, поклали на орган пробації. >>