Поки путін думає над зривом перемир’я руками Києва, Україна опинилась на порозі перевороту?
Цивілізація людей входить у найбільш нестійку історичну епоху свого існування. >>
Україна вводитьсанкції проти тієї частини влади зараз у Грузії, яка здає Грузію Путіну.
Указ, який вводить санкції проти тієї частини влади Грузії, яка відповідальна за проросійський курс країни і розгін проєвропейських протестувальників, у четвер, 5 грудня, підписав Президент України Володимир Зеленський
Як інформує УМ, про це 5 грудня президент повідомив у відеозверненні оприлюдненому у Телеграм.
«Так буває в міжнародних справах: якщо вчасно не відреагувати або якщо відреагувати непринципово, то далі – втрачені десятиліття і країни, позбавлені свободи», — зазначив він.
І закликав США, ЄС і всіх у світі діяти так само.
Санкції стосуються, зокрема, олігарха й засновника партії «Грузинська мрія» Бідзіна Іванішвілі та 19 «його спільників».
Варто наголосити, що в Тбілісі у ніч проти 5 грудня акція протесту вперше минула без сутичок із поліцією і розгону демонстрантів.
Про це пише видання NewsGeorgia.
Зазвичай тисячі людей починали відтісняти від парламенту Грузії після сутичок між невеликими групами протестувальників і силовиків на прилеглих до проспекту Руставелі вулицях.
Водночас напередодні на акції таких дій не було зафіксовано. Також журналісти зазначили, що під час протесту практично не використовували піротехніку.
Однак без затримань не обійшлося. Зазначається, що двох людей затримали після словесної перепалки із силовиками на вулиці Чичинадзе.
Щонайменше трьох демонстрантів перевели до відділків ще до початку мітингу, за підсумками обшуків пасажирів станції метро "Площа Свободи". Як передає видання, у поліції заявили, що знайшли в затриманих протиправні предмети.
Близько 02:00 демонстранти перемістилися від парламенту ближче до площі Республіці, а близько 04:30 вони розійшлися з Руставелі.
Нагадаємо, що в жовтні у Грузії пройшли парламентські вибори. За даними ЦВК, перемогу здобула провладна проросійська партія «Грузинська мрія — Демократична Грузія», яка набрала 53,9% голосів. За грузинськими законами ця партія отримує право одноосібно сформувати уряд. Результати виборів не визнав Європарламент.
Барʼєр у 5% подолали ще чотири прозахідні опозиційні партії. Опозиція та президентка з результатами не погодились, почалися протести.
28 листопада 2024 року премʼєр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від перемовин про вступ до ЄС до 2028 року. Він пояснив, що 2028 рік нібито стане часом, коли Грузія буде економічно готова розпочати переговори про вступ. Після цього в країні почалися нові протести, їх розганяють силовики.
На початку грудня Литва, Латвія та Естонія спільно ввели санкції проти представників керівної партії та високопосадовців Міністерства внутрішніх справ Грузії. Очільник естонського МЗС Маргус Тсахкна наголошував, що балтійські країни не вітають у себе «противників демократії» та «порушників прав людини».
Як повідомляла УМ, Скасування результатів виборів не буде: Конституційний суд Грузії відмовився розглядати позови опозиції.
Цивілізація людей входить у найбільш нестійку історичну епоху свого існування. >>
Генеральний штаб Збройних сил України віднині очолить генерал-майор Андрій Гнатов - його призначили на посаду указом президента Володимира Зеленського. >>
Президент Володимир Зеленський взяв участь в онлайн-зустрічі «коаліції охочих» — країн, які хочуть допомогти підтримати припинення вогню в Україні. Зустріч організував премʼєр Британії Кір Стармер. >>
Колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі засудили до 9 років ув'язнення за розтрату бюджетних коштів у так званій "справі про піджаки". >>
Публічна суперечка з президентом України Володимиром Зеленським в Овальному кабінеті Білого дому 28 лютого цього року набула глобального значення, бо зачепила фундаментальні основи безпеки, а отже миру й війни у світі. >>
Ну що ж, Вашингтон не просто заморозив військову допомогу, він припинив обмін розвідданими. >>