Купити демократію: як прокремлівські олігархи у Молдові масово підкупали виборців
«Уявіть собі: Бельгія — країна, менша за Молдову. >>
Мамука Мдинарадзе - «Грузинська мрія» не відкликатиме закон «Про прозорість іноземного впливу».
У керівній партії Грузії "Грузинська мрія" заявили, що не будуть відкликати закон "Про прозорість іноземного впливу", який став однією з причин погіршення відносин країни із західними партнерами і замороження руху країни в ЄС.
Як інформує УМ, про це сказав виконавчий секретар "Грузинської мрії" Мамука Мдінарадзе, якого цитує грузинський "Перший канал".
В ході брифінгу йому поставили питання про можливість відкликання скандального закону, на що він відповів: "Ні. Ви не зрадієте, але ми не будемо його відкликати".
За словами Мдінарадзе, якби в Грузії не було цього закону, "на проспекті Руставелі зараз би стояли десятки тисяч людей".
"І цей закон, і заборона пропаганди (закон про заборону "ЛГБТ-пропаганди". – Ред.) були легітимізовані більшістю грузинського народу", – додав представник партії влади Грузії.
В ЄС неодноразово заявляли, що ухвалення аналога російського закону про іноагентів призупинило євроінтеграцію Грузії.
Також в ЄС критикували законодавчий пакет, що обмежує права представників ЛГБТ, зазначаючи, що він ще більше відводить Грузію зі шляху ЄС.
Високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель заявив 30 жовтня, що скасування закону про "іноземний вплив" та закону про так звані "сімейні цінності" є умовою, що дозволить стати Грузії на шлях відновлення руху до ЄС.
Як відомо, на саміті 17 жовтня у Брюсселі лідери країн ЄС повторили свою заяву про фактичну зупинку процесу євроінтеграції Грузії.
Керівна партія Грузії "Грузинська мрія" звинуватила опозицію у нібито фальсифікаціях на парламентських виборах, попри свою офіційно оголошену перемогу з понад 50% голосів, та подає скаргу у прокуратуру.
Таку заяву виконавчого секретаря партії Мамуки Мдінарадзе наводить "Новости-Грузия".
Мдінарадзе звинуватив партію Михеїла Саакашвілі "Єдиний національний рух" і їхніх соратників у нібито "крадіжці голосів".
"У нас є 81 підтверджений факт, які ми сьогодні презентуємо прокуратурі Грузії. Оскільки вони не можуть або не хочуть надати докази, їх надамо ми. Оскільки вони не співпрацюють зі слідством, ми будемо співпрацювати, щоб ніхто у цій країні не міг скоювати подібні злочини", – заявив виконавчий секретар "Мрії".
Вочевидь він посилався на випадки, коли представники опозиції відмовилися приходити на дачу свідчень щодо можливих фактів порушення, заявляючи про недовіру грузинським органам влади і вимагаючи розслідування із залученням міжнародних організацій.
Генсек "Мрії" стверджує, що у опозиції було дві схеми "крадіжки голосів". Одна нібито полягала у тому, що людей, які є прихильниками партії влади, "обманом" реєстрували як представників від опозиційної політсили в окрузі далеко від місця реєстрації, і вони самі не могли проголосувати.
Другий спосіб нібито був пов'язаний з переносними урнами для голосування. Мдінарадзе стверджує, що нібито опозиційні представники якось виявляли прихильників партії влади і не просили їх ставити підпис навпроти свого прізвища під час реєстрації, внаслідок чого результати з таких урн доводилося анулювати.
"Вони ганялися за кожним голосом, вони вкрали вибір у конкретних людей, прихильників "Грузинської мрії", вони вкрали наші голоси… Тож я звертаюся до прокуратури Грузії проханням ретельно розслідувати ці випадки", – підсумував Мдінарадзе.
Нагадаємо, ЦВК Грузії оголосила, що "Грузинська мрія" здобула перемогу з майже 54% голосів. Опозиція і президентка заявили, що не визнають результатів виборів та звинувачують владу у фальсифікаціях. Міжнародні спостерігачі у проміжному звіті заявили про численні проблеми під час голосування.
Раніше у "Мрії" заявили, що не будуть відкликати скандальний закон про "іноагентів", який став однією з причин погіршення відносин країни із західними партнерами і замороження руху країни в ЄС.
Як повідомляла УМ, Зурабішвілі викликали на допит: у Грузії розслідують заяви про фальсифікації на виборах.
«Уявіть собі: Бельгія — країна, менша за Молдову. >>
Першою реакцією багатьох (і в Україні, й у країнах ЄС, і в самих Сполучених Штатах) на звістку про переконливу перемогу Трампа і трампістів був розпач. >>
Як саме завершити війну росії проти України майбутній президент США, республіканець Дональд Трамп наразі ще остаточно не вирішив. >>
Дональд Трамп, кандидат у президенти США від Республіканської партії заявив, що він став 47-м президентом США за результатами виборів. >>
За результатами підрахунку всіх голосів, у другому турі виборів президента Молдови перемогу здобула чинна глава держави Майя Санду. >>
Результати референдуму щодо євроінтеграції Конституційний суд визнав дійсними. Так, до Конституції Республіки Молдова внесуть положення про те, що вступ Молдови до ЄС стає незворотною метою. >>