Арешт мера Ірпеня Маркушина: продовження наступу на місцеве самоврядування
Мета зрозуміла - надто ласий шматок під Києвом, надто багато уваги міжнародних партнерів, якій готові допомагати в відбудові героїчного міста. >>
Партія чинного президента Еманюеля Макрона "Відродження" та її союзники здобули підтримку 21,5% виборців. (facebook.com/EmmanuelMacron)
Ультраправа партія «Національне об’єднання» впевнено перемагає на дострокових парламентських виборах у Франції.
За даними проведених на дільницях опитувань, ультраправі отримали 34,2% голосів.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє La Figaro з посиланням на опитування Ifop.
Зазначається, що за даними екзитполу, на другому місці – блок лівих партій "Новий народний фронт". За нього віддало голоси 29,1% виборців.
Партія чинного президента Еманюеля Макрона "Відродження" та її союзники здобули підтримку 21,5% виборців.
Також 10% французів проголосували за республіканців, частина яких може увійти у альянс із ультраправими.
Явка на цих виборах досягла рекордного показника 69%.
Нагадаємо, французький президент Емманюель Макрон несподівано оголосив дострокові парламентські вибори після поразки своєї партії на виборах до Європарламенту в червні.
Французи обирають 577 депутатів Національної асамблеї – нижньої палати парламенту. У країні діє мажоритарна виборча система, згідно з якою кандидат перемагає лише в разі отримання абсолютної більшості голосів.
Якщо цього не відбувається, проходить другий тур (у Франції він призначений на 7 липня). У ньому беруть участь усі кандидати, які в першому турі отримали голоси щонайменше 12,5% зареєстрованих виборців. Перемагає той, хто набере найбільше голосів.
Якщо "Національне об'єднання" здобуде абсолютну більшість у Національній асамблеї, у Франції вперше з 1990-х років може скластись ситуація, коли президент і уряд належать до різних політичних таборів.
Французькі ультраправі вже вимагали повернення французького внеску до бюджету ЄС, висловлювали незгоду з Євросоюзом щодо робочих місць та відкинули заклики Макрона до більшої єдності ЄС та проактивності в питаннях оборони.
Невизначеним лишається і ставлення "Нацоб’єднання" до російсько-української війни. Хоча зараз партія заявляє, що допоможе Україні захиститись від російських загарбників, вона також встановила червоні лінії, зокрема відмову від надання ракет дальнього радіусу дії.
Як повідомляла "УМ", раніше генсек НАТО Столтенберг закликав Париж «зберегти силу» Альянсу з огляду на те, що до влади у Франції можуть прийти ультраправі сили.
Мета зрозуміла - надто ласий шматок під Києвом, надто багато уваги міжнародних партнерів, якій готові допомагати в відбудові героїчного міста. >>
Нинішній політичний рік закінчується тим, що почали окреслюватися партійні проєкти: оновлюватимуться, переформатовуватимуться чинні та створюватимуться нові. >>
Лідери чотирьох держав, на територіях яких була розміщена ядерна зброя — США, Великої Британії, РФ та України, — 5 грудня 1994 року в Будапешті підписали документ під назвою «Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї». >>
У неділю, 1 грудня, Президент США Джо Байден оголосив, що помилував свого сина Гантера Байдена, якому цього місяця винесли вирок за злочини, пов'язані з незаконним обігом зброї та податковими правопорушеннями. >>
«Уявіть собі: Бельгія — країна, менша за Молдову. >>
Першою реакцією багатьох (і в Україні, й у країнах ЄС, і в самих Сполучених Штатах) на звістку про переконливу перемогу Трампа і трампістів був розпач. >>