Директор ФСБ Бортніков підозрюється у розпалюванні ворожнечі в Україні

18:15, 18.05.2024
Директор ФСБ Бортніков підозрюється у розпалюванні ворожнечі в Україні

путін і бортніков у республіці Тива. (Фото з відкритих джерел)

Працівники ДБР повідомили про підозру директору ФСБ РФ Олександру Бортнікову в організації вчинення державної зради колишнім керівництвом СБУ, розпалюванні національної ворожнечі та ненависті в Україні та незаконного перешкоджання протестним акціям у 2013-2014 роках.

 

Також підозри заочно оголошені ще 20 російським генералам. Серед них директор федеральної служби військ Росгвардії Віктор Золотов та інші генерали ФСБ.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба ДБР в суботу.

 

Зазначається, що Державне бюро розслідувань зібрало докази підривної діяльності російської спецслужби та особисто очільника ФСБ проти України.

 

За даними слідства, Бортніков розробив злочинний план для придушення протестів українців у 2013-2014 роках. Кінцевою ціллю була подальша анексія частини території України під приводом нібито “громадянського протистояння”.

 

Також однією з цілей росії було недопущення євроінтеграційних процесів України та приєднання до НАТО.

 

Секретар Ради безпеки рф Микола Патрушев приїжджав в Україну в жовтні 2013 року з інструктажем тодішньому керівництву РНБО України, включаючи заступника секретаря Сівковича, про розгін потенційних мітингів з максимальною жорстокістю та застосування надмірної сили для залякування інших активістів.

 

За даними слідчих, глава ФСБ Бортніков дав завдання тодішньому голові СБУ, який мав також російське громадянство, сприяти особисто та із залученням підлеглих працівникам ФСБ у їх протиправній підривній діяльності.

 

Відтак, у Київ 13 грудня 2013 прибула група з 20 співробітників ФСБ, які інструктували українських правоохоронців у протидії Євромайдану.

 

Слідчі ДБР повідомили про підозру за декількома статтями (деяким фігурантам оновили підозри):

 

– очільнику ФСБ Олександру Бортнікову

– 20 генералам ФСБ

– колишньому голові СБУ, начальнику Департаменту захисту національної державності СБУ

– першому заступникові голови СБУ – керівнику Антитерористичного центру

 

Як повідомляла «УМ», днями СБУ викрила у Києві підпільний осередок політпроєкту “Другая Украина”. Цю організацію в росії очолив обвинувачений у державній зраді Віктор Медведчук, який координує свою діяльність з ФСБ.