Залужний та «500 тисяч»: Головнокомандувач ЗСУ Сирський розставив крапки

11:30, 29.03.2024
Залужний та «500 тисяч»: Головнокомандувач ЗСУ Сирський розставив крапки

Генерал Сирський вважає, що у нас буде достатньо людей, здатних захищати Батьківщину. (Фото з відкритих джерел)

Унаслідок аудиту військових частин Генштаб переглянув питання "мобілізації 500 тисяч українців" в бік суттєвого зменшення, щоправда Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський точну цифру потреб армії при цьому не назвав.

 

Як інформує УМ, про це Сирський заявив у інтерв’ю "Укрінформу".

 

"Після перегляду наших внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу Збройних сил ця цифра була суттєво зменшена. Ми очікуємо, що у нас буде достатньо людей, здатних захищати Батьківщину. Йдеться не лише про мобілізованих, але й про добровольців.

 

Треба зважати на те, що люди – не роботи. Вони виснажуються, фізично й психологічно, особливо в умовах бойових дій. Наприклад, ті люди, які прийшли до ТЦК у лютому 2022 року, потребують відпочинку та лікування. Достатньо згадати, що бойова 110-та бригада була задіяна на Авдіївському напрямку від початку повномасштабного вторгнення. Їм треба відновитися і відпочити, і це – об’єктивна необхідність. І таких частин чимало", - сказав, зокрема, головнокомандувач ЗСУ.

 

За словами Сирського, наразі Генштаб переглядає чисельність певних частин, які не беруть участі у бойових діях, на підставі аудиту їхньої діяльності. Це, мовляв, дало змогу вивільнити тисячі військовослужбовців і спрямувати їх до бойових частин.

 

"Але й при цьому необхідно утримуватися від крайнощів. У всіх арміях світу є особовий склад, який не бере участі у бойових діях, але забезпечує бойові підрозділи. Це не менш важлива частина роботи", – зазначає при цьому головком.

 

Війна, яку Україна вимушена вести проти російських загарбників, – це війна на виснаження, війна логістики. Тож, за словами Сирського, значення ефективності тилових підрозділів не можна недооцінювати. Йдеться про систему забезпечення військ продовольством і боєприпасами, про ремонтні підрозділи, про медичні заклади та про багато іншого.

 

Окремо генерал наголосив, що "громадяни, які приходять до війська за мобілізацією, не потрапляють відразу на фронт. За дуже спеціальними винятками, наприклад, коли у людини вже є бойовий досвід".

 

Переважна більшість цих осіб прибувають до навчальних військових частин та центрів. Кількість людей, які проходять таке навчання, на лютий 2024 року, за словами Сирського, становила 84 відсотки від загальної кількості мобілізованих. Лише після такого навчання їх можуть спрямовувати на доукомплектування військових частин для відновлення їхньої боєздатності.

 

Не оминув генерал й іншого питання пов’язаного з його «ротацією». Коментуючи своє призначення на посаду головнокомандувача Збройних сил замість Валерія Залужного, генерал-полковник Олександр Сирський зазначив, що президент Володимир Зеленський, очевидно, мав для того "вагомі причини", а обов'язок військових – виконувати накази.

Призначення Сирського відбулося після гучної і не зовсім зрозумілої відставки з цієї посади генерала Валерія Залужного. Журналіст поцікавився, з чим були пов’язані такі зміни, як і переформатування, практично, усього військового керівництва.

 

"У військових є один обов’язок – ми не обговорюємо наказів, ми їх виконуємо. Тож якщо у президента країни, верховного головнокомандувача, були причини для такої заміни, особливо під час активної фази війни, – це означає, що ці причини – вагомі.

 

Ми з Валерієм Федоровичем працювали пліч-о-пліч у найважчі часи від початку російського повномасштабного вторгнення, та навіть раніше. Працювали як одна команда. Бажаю йому успіху на новій і дуже відповідальній посаді", - сказав генерал.

 

Сирський запевнив, що "всі знання і весь досвід, який був набутий вже під час повномасштабної війни у боях з переважальними силами противника, будуть спрямовані на підвищення ефективності наших дій та максимального ураження ударних угруповань противника".

 

Головком також зазначив, що склад Генерального штабу та інших органів військового управління буде оновлений завдяки бойовим офіцерам з великим практичним досвідом бойових дій, який вони набували на полях вже цієї війни.

 

Як повідомляла УМ, Сирський планує звільнити окремих комбригів за втрати.