Наступ на DeepState: Сирський хоче мобілізації команди, дискредитації та закриття проєкту - Безугла
Замість стабілізації оборони Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський почав наступ на команду DeepState. >>
В рамках опитування було відзначено топ-5 іноземних діячів, які, на думку української експертної спільноти, найбільше допомагали Україні. (Коллаж УКМЦ)
Український кризовий медіа-центр оприлюднив результати власного експертного опитування «Рейтинг країн-партнерів та міжнародних лідерів за рівнем допомоги Україні у 2022-2024 роках».
Опитування було проведено з 13 лютого 2024 року по 23 лютого 2024 року методом анкетування. В опитуванні брали участь 50 провідних українських експерток та експертів у сфері міжнародних відносин, безпеки, економіки, енергетики.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє прес-центр УКМЦ.
Відповідно до сфер допомоги було виокремлено чотири категорії:
- Військово-технічна та інша безпекова допомога
- Політична та дипломатична допомога
- Фінансово-економічна допомога
- Гуманітарна допомога та підтримка вимушених переселенців
«Кожна країна звітує про те, яку допомогу і в якому обсязі надала Україні. Є міжнародні трекери, що моніторять цей напрям – той же Кільський інститут світової економіки. Але є такі моменти, які ви не зможете більш ретельно проаналізувати, якщо не будете мати поважних експертів, які визначають, як в Україні це сприймається.
По-друге, не все публікується. Особливо що стосується військово-технічної допомоги. Ще важливим є те, в який момент ця допомога надходить. Цифри на папері і конкретні одиниці техніки на фронті – різні речі», – заявив з цього приводу голова правління Українського кризового медіа-центру, відомий дипломат Валерій Чалий.
Представляючи результати опитування, керівник Групи аналізу гібридних загроз Українського кризового медіа-центру Володимир Солов’ян розповів, що експертам пропонувалося визначити десятку країн, які найбільш допомагали Україні за два роки спротиву широкомасштабній російській агресії.
США є лідером за обсягом такої допомоги – таким є основний висновок в цій категорії. Станом на сьогодні країна виділила близько 42 мільярдів доларів.
«На другій позиції – Велика Британія, і це є доволі цікавим. Якщо досліджувати числові показники, фінансовий еквівалент допомоги, на другому місці мала б бути Німеччина. Велику роль відіграло те, що британці були піонерами у забезпеченні допомоги Україні в ряді різних коаліцій. Велика Британія першою надала ракетні озброєння і танки. Є ініціативі у сфері безпілотних систем», – наголосив Володимир Солов’ян.
Подальші місця у цій категорії рейтингу зайняли Німеччина, Польща, Нідерланди, Франція, Норвегія, Литва, Данія, Швеція. Також експерти в високо оцінили допомогу збоку Канади, Латвії та Чехії.
«Було нелегко обирати країни, оскільки є різні параметри, – зазначив у коментарі експерт Центру оборонних стратегій Олександр Хара. – Коли дивимось в абсолютних цифрах, зрозуміло, що США – це країна № 1. Але є маленькі країни, які нам допомагають. Таж Естонія по відношенню до ВВП дає набагато більше, ніж країни, потужні у воєнному, індустріальному та економічному плані. Або є така країна як Польща, яка була критично важлива у перші дні».
Також в рамках опитування було відзначено топ-5 іноземних діячів, які, на думку української експертної спільноти, найбільше допомагали Україні.
Беззаперечним лідером тут є колишній британський прем’єр Борис Джонсон. А Джозеф Байден посів другу позицію. На третьому місці – голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. На четвертому і п’ятому – президент Польщі Анджей Дуда і канцлер Німеччини Олаф Шольц відповідно.
Як повідомляла "УМ", міністр оборони Фінляндії Антті Хяккянен закликав західних партнерів негайно знайти гроші на снаряди.
Замість стабілізації оборони Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський почав наступ на команду DeepState. >>
Дональд Трамп заявив, що чекає на зустріч із правителем рф володимиром путіним, щоб закінчити війну в Україні. >>
Лідери чотирьох держав, на територіях яких була розміщена ядерна зброя — США, Великої Британії, РФ та України, — 5 грудня 1994 року в Будапешті підписали документ під назвою «Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї». >>
Третій тиждень протестів у Грузії. Перший осінній раунд протистояння почався в жовтні з недовіри до результатів виборів. >>
Обраний президент США Дональд Трамп після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським і на тлі новин про повалення режиму Башара Асада в Сирії, заявив про бажання Києва укласти угоду і «зупинити божевілля». >>
Ставити на голосування запит адміністрації 46 президена США Джо Байдена з додатковими 24 мільярдами на допомогу Україні - спікер Палати представників Майк Джонсон не буде. >>