Дрон ГУР MAGURA V5 вполював у Криму російського «Тунця», відео
Бійці спецпідрозділу ГУР «Group 13» за допомогою ударного морського дрона MAGURA V5 знищили чергове судно російських окупантів - швидкісний катер проекту КС 701 типу «Тунєц» >>
Вже кілька тижнів Наріман Джелял не виходить на зв'язок. (Фото з відкритих джерел)
Російські окупанти етапують одного з лідерів кримськотатарського національного руху, першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла до міста Мінусінськ у Східному Сибіру.
Також з окупованого Криму вивезли двох інших політв’язнів - двоюрідних братів Асана та Азіза Ахтемових.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє український і кримськотатарський тележурналіст Осман Пашаєв , передає UA.SOUTH.
Пашаєв нагадує, що окупанти засудили торік - Джеляла на 17, Асана Ахтемова на 15, а Азіза на 13 років ув’язнення - за сфальсифікованим обвинуваченням у тероризмі.
"Насправді, першому заступникові голові Меджлісу Наріману Джелялу та кримськотатарським активістам братам Ахтемовим російська влада помстилася за руйнування образу мирного "повернення Криму до рідної гавані".
Напередодні арешту Наріман брав участь в установчому саміті Кримської платформи в Києві 23 серпня 2021 року. Він залишався одним з небагатьох політиків, що не зважали на посилення репресивної машини Кремля, і публічно виступав в українських медіа, називаючи окупанта окупантом. Його і братів Ахтемових окупанти викрали з дому проти ночі 4 вересня 2021 року", - йдеться у публікації.
За словами журналіста, вже кілька тижнів з Наріманом немає зв’язку. Адвокат Микола Полозов каже, що етап - найскладніша частина в житті ув’язненого. Все що завгодно може трапитися саме під час транспортування засуджених.
Дружина Нарімана - Левіза Джелял - каже: востаннє бачила чоловіка в серпні. Тоді їй та родичам дозволили впродовж чотирьох годин поспілкуватися з Наріманом.
14-річна Аділє, 12-річна Еміне, 6-річний Джеміль і 3-річна Ніаль не побачили батька перед тим, як окупанти вивезли його з Криму, бо дітям можна бачити ув’язнених батьків лише під час довготермінових зустрічей. Але везти малюків понад 5 тисяч кілометрів до Мінусінська нереально.
Адвокат Микола Полозов також називає етапування до Сибіру кліматичним тиском на політв’язнів, що є традицією радянського ГУЛАГу.
Мета режиму - зламати дисидента, щоб згодом він був безпечним для режиму навіть на волі. Відрізати ув’язненого від спілкування з родичами, дітьми і захисниками - також відпрацьований КГБ спосіб психологічного тиску.
Пан Полозов наводить приклад 60-річного дисидента Олексія Горінова, якого торік засудили за дискредитацію армії. Час від часу його навмисно саджають в холодну камеру, аби в’язень застудився і постійно хворів. Там, куди везуть Нарімана і Азіза Ахтемових, для таких тортур клімат підходить майже протягом року. При цьому довести, що це тортури, майже неможливо.
В Мінусінську відбуватиме покарання і один з братів Ахтемових – Азіз. Він днями вийшов на зв'язок з батьком, повідомив, що наразі перебуває в Челябінську.
Родичі Азіза Ахтемова розповіли UA.SOUTH: етапування триватиме не менше місяця. Дорогою до Сибіру Азіза та Нарімана по кілька днів тримали за ґратами у Краснодарі, Саратові та інших російських містах.
Асана Ахтемова етапують до Владіміра – сумнозвісного Владімірського централа. З ним зв’язку немає.
Ще одна проблема віддалених в’язниць – ускладнення адвокатського контролю за умовами утримання. Дорога з Криму в Мінусінськ і назад забирає майже тиждень та потребує великих витрат. Тому треба шукати місцевих адвокатів, що відвідуватимуть в’язнів і отримуватимуть принаймні мінімальну інформацію, аби не залишати їх сам-на-сам із тюремниками.
Як повідомляла «УМ», 3-4 вересня 2021 року в Криму затримали 5 кримських татар: першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла, Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкета Усеінова та Ельдара Одаманова. Нарімана Джеляла (Джелялов – російський варіант прізвища) цілий день тримали в наручниках і з мішком на голові.
Україна неодноразово зверталася до лідерів світу та правозахисників через репресії росіян щодо кримських татар.
Бійці спецпідрозділу ГУР «Group 13» за допомогою ударного морського дрона MAGURA V5 знищили чергове судно російських окупантів - швидкісний катер проекту КС 701 типу «Тунєц» >>
У російських в'язницях практика тортур поширена і систематична. >>
Буданов заявив, що повернути Крим «набагато легше», ніж Донбас, де довжина фронту становить 1000 км, а його глибина — понад 200 км. >>
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський наголошує, що Сили оборони України мають план повернення Криму. >>
Асамблея визнала дії росії, її політичного та військового керівництва у ході повномасштабного вторгнення в Україну геноцидом українського народу та закликала усі 53 країни учасниці ОБСЄ докладати усіх можливих зусиль для деокупації Криму та усіх тимчасово окупованих територій України >>
Президент Франції Емманюель Макрон заявив колегам за підсумками саміту Євросоюзу, що помилковою є думка про те, що росія зупиниться на Донбасі та в Криму. >>