«Треба готуватися до тривалої війни в Україні» - Столтенберг

12:58, 17.09.2023
«Треба готуватися до тривалої війни в Україні» - Столтенберг

Генсек НАТО Єнс Столтенберг знову закликав готуватися до тривалої війни в Україні (Фото з відкритих джерел)

Україна зрештою буде в НАТО, однак треба готуватися до тривалої війни – переконаний Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

 

Як інформує УМ, про це він сказав в інтерв’ю виданням групи Funke, до якої належить, зокрема, WAZ.

 

«Більшість воєн тривають довше, ніж очікувалося, коли вони спалахнули», — зауважив Столтенберг.

 

«Ми всі хочемо швидкого миру. Водночас ми маємо визнати, що якщо Президент Зеленський та українці перестануть воювати, їхньої країни більше не буде. Якщо президент Путін і Росія припинять воювати, у нас буде мир», – повторив він фразу, яка часто вживається.

 

Очільник Альянсу також висловив упевненість, що «Україна врешті-решт буде в НАТО».

 

Водночас він зазначив, що навіть коли дійде до підписання мирної угоди, Україна залежатиме від подальшої підтримки НАТО, їй потрібні гарантії безпеки. Столтенберг не уточнив, як мають виглядати ці гарантії.

 

Політик також закликав Німеччину значно збільшити витрати на оборону.

 

«Під час холодної війни, коли керували Конрад Аденауер або Віллі Брандт, видатки на оборону становили три-чотири відсотки економічного виробництва», — сказав Столтенберг. Попри вимогу довести витрати на оборону до 2%, і це є абсолютним мінімумом, ФРН ще далека від цієї мети.

 

Нагадаємо, що Німеччина наразі є другим за обсягами надання Україні допомоги партнером.

 

Як повідомляла УМ, Генсек НАТО Єнс Столтенберг запевняє, що Альянс продовжить надавати підтримку Україні у війні проти росії, проте тільки українці можуть вирішувати, коли є умови для переговорів і які рішення будуть прийнятними.