РНБО реформує ВЛК та перевірить усіх липових «інвалідів»

19:53, 30.08.2023
РНБО реформує ВЛК та перевірить усіх липових «інвалідів»

Члени РНБО доповіли підсумки перевірки всієї системи ВЛК по країні. (Фото Офісу президента)

Засідання Ради нацбезпеки і оборони України, присвячене тематиці військово-лікарських комісій, відбулося у середу.

 

Як інформує про це повідомив голова РНБО, президент Володимир Зеленський у соцмережах.

 

Члени РНБО доповіли підсумки перевірки всієї системи ВЛК по країні.

 

«Доповіді щодо порушень. Кроки для унеможливлення будь-якої корупції у сфері ВЛК. Доповідали МВС, СБУ, ДБР, військові, представники медсфери, Уповноважений з прав людини та Генпрокурор», - написав глава держави.

 

За його словами, на засіданні РНБО ухвалено наступні рішення:

 

1) Провести комплексну перевірку обґрунтованості тих рішень ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби, які були ухвалені в період із 24.02.22 року та можуть бути повʼязанізкорупційнимипорушеннями.

Усімавипадками, колирішенняявнобезпідставнітанезаконні, маютьзайнятисяправоохоронці.

 

2) За результатами перевірки будуть зроблені висновки щодо тих осіб, які на основі сфальшованих рішень ВЛК виїхали за кордон за час від початку повномасштабної агресії.

 

3) Активізувати розширення можливостей проходити ВЛК в системі цивільних медичних закладів. На засіданні РНБО була представлена відповідна статистика щодо роботи областей в цьому напрямі.

 

Деякі регіони забезпечили стовідсотковий результат розширення системи ВЛК на цивільні медичні заклади, у деяких регіонах таке розширення гальмується. В усіх регіонах України має бути забезпечено повне розширення роботи ВЛК на цивільні медичні заклади.

Військове командування має повністю співпрацювати із цивільними медиками для розв’язання цього питання.

 

4) Завершити процес повної цифровізації всієї роботи ВЛК. Держава має поставити крапку в будь-яких чергах, у яких люди змушені чекати доступу до ВЛК чи висновків ВЛК.

 

5) Переглянути систему визначення придатності до військової служби з тим, щоб дати більше можливостей командирам залучати військовослужбовців до виконання завдань та унеможливити маніпуляції з поняттям обмеженої придатності.

 

6) Кабінету Міністрів України доручено забезпечити належний рівень ефективності роботи ВЛК, безбарʼєрностівсіхскладниківїїроботитазалученняпрофесійнихкадрів.

 

 

Зеленський додав, що правоохоронці продовжать перевірку системи ВЛК та її очищення від тих, хто використовує свої посади проти безпеки та обороноздатності нашої держави".

 

 

Як повідомляла "УМ", раніше РНБО рекомендувало Головнокомандувачу ЗСУ Залужному звільнити всіх обласних військкомів

 

Нагадаємо, по всій країні в ТЦК та СП, а також у лікарнях правоохоронці вилучили 10 тисяч медичних справ "ухилянтів-інвалідів".