Ексміністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович висловив обурення щодо напруженості у відносинах між Польщею та Україною, заявивши, що Варшава веде "політику гієн і шакалів".
Це викликало негативну реакцію у його наступника та чинного очільника МЗС Збігнєва Рау.
Як повідомляє Україна молода, про це він заявив у ефірі Polsat News.
"Є держави сильні, як леви, є держави хитрі, як лисиці, а є держави, як гієни і шакали. І ми ведемо таку політику гієн і шакалів", - сказав колишній глава МЗС Польщі.
Він підкреслив, що коли сам приїздив до України, то всі українці, яких він зустрічав, висловлювали подяку полякам.
"Держава стікає кров'ю, а Польща в цей час вимагає рахунки", - додав Чапутович.
Заява Чапутовича обурила чинного главу МЗС Збігнєва Рау, який наголосив, що його висловлювання "викликають найкатегоричніше заперечення".
"Бо це радикально суперечить як фактам, так і духу нашої дипломатичної служби, яка об'єднала покоління польських дипломатів. Лояльність - це чеснота вільної людини, а вірність суспільству і державі - обов'язок кожного громадянина, особливо державного службовця високого рангу", - йдеться у заяві Рау, яку наводить пресслужба МЗС Польщі.
До суперечки також приєднався ще один колишній міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський, який нині є депутатом Європарламенту від партії "Право і справедливість".
"І цей тип прийшов мені на зміну! Чи воно того варте?", - риторично запитав він у соціальних мережах, маючи на увазі Чапутовича.
Ващиковський в ефірі TVN 24 також зауважив, що коли йдеться про польську політику, "ми маємо власні інтереси, які потрібно переслідувати".
"Не можна проводити політику щодо України всупереч або на шкоду власним інтересам. Українці цього не розуміють. Вони не розуміють, що навіть якщо вони увійдуть до Союзу (ЄС. - Ред.), то роками будуть піддаватися обмеженням, лімітам, квотам…Тому українців потрібно вчити цій Європі, розповідати, пояснювати, як виглядає бізнес і конкуренція, якщо вони хочуть увійти до ЄС", - сказав Ващиковський.
Нагадаємо. МЗС України викликало посла Польщі, через заяви польського міністра Пшидача про нібито невдячність українців за допомогу Польщі. Після цього МЗС Польщі також викликало посла Украіни.
Прем’єр Польщі Моравецький назвав виклик Україною польського посла до МЗС помилкою. Президент Зеленський заявив, що емоціям варто охолонути. "Ми не дамо жодним політичним миттєвостям зіпсувати відносини між українським і польським народами", - сказав він.
Після повернення посла України Василя Зварича з Києва до Варшави МЗС Польщі запросило його на розмову.
Як повідомляла УМ, у представників міністерства закордонних справ Польщі з'явилася умова, що для досягнення остаточного примирення між Польщею та Україною, необхідно вирішити питання Волинської трагедії.
Хоча поляки розуміють емоційний стан українців, що зазнали агресії Росії, вони наголосили, що емоції не можуть бути основою для вирішення таких складних питань. Врегулювання питання Волинської трагедії вважається важливим кроком у встановленні довгострокових відносин між двома країнами.