Спецпредставник Трампа відклав візит до Києва до інавгурації
Кіт Келлогг, спецпредставник новообраного президента США Дональда Трампа в Україні, відклав поїздку до Києва та інших європейських столиць до інавгурації Трампа 20 січня. >>
Дмитро Кулеба та Єнс Столтенберг під час зустрічі у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. (Фото НАТО та МЗС України)
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба привітав Фінляндію зі вступом у НАТО, зазначивши, що Україна має аналогічну мету.
За його словами, повноправне членство України в Альянсі є найкращим способом гарантувати стратегічну безпеку всього євроатлантичного простору.
Як інформує Україна молода, про це Дмитро Кулеба заявив перед початком засідання Комісії Україна - НАТО в шатба-квартирі Альянсу в Брюсселі у вівторок.
«Україна і НАТО потребують одне одного», - сказав міністр журналістам.
А вже під час зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом Дмитро Кулеба привітав його з 74-ю річницею з заснування Північноатлантичного альянсу та висловив йому окрему вдячність за скликання Комісії Україна-НАТО, передає сайт Альянсу.
«Проведення Комісії Україна НАТО є не лише символічною, але і важливою з політичної та практичної точки зору подією. Основна мета переговорів сьогодні - пришвидшення постачання військової допомоги, яка вже була обіцяна Україні, насамперед артилерійських боєприпасів, броньованих машин, і всього, що Україна потребує для успішного контрнаступу. Ми також обговоримо стратегічні плани з забезпечення стабільної підтримки України з боку держав-членів НАТО», - підкреслив український міністр.
Привітавши Фінляндію із вступом до НАТО Дмитро Кулеба наголосив:
«Однією з основних тем переговорів сьогодні буде членство України в НАТО. Сьогодні ми всі вітаємо вступ Фінляндії, який надсилає чіткий сигнал: прийшов час переглянути старі стратегії і переконання. Немає кращого рішення для забезпечення євроатлантичної безпеки в цілому, аніж членство України в Альянсі».
Нагадаємо, засідання комісії Україна – НАТО проводять у Брюсселі вперше з 2017 року – відтоді, як Угорщина стала послідовно блокувати зближення Києва і Північноатлантичного альянсу.
ДО РЕЧІ:
Речник путіна Дмітрій Пєсков вважає вступ Фінляндії в НАТО зазіханням на безпеку Московії.
Журналісти запитали його, чи не вважають у Кремлі вступ Фінляндії в Альянс геополітичною поразкою, оскільки однією із причин початку війни проти України у рф називали "загрозу наближення НАТО до кордонів росії".
"У Кремлі вважають, що це чергове загострення ситуації. Розширення НАТО – це замах на нашу безпеку та національні інтереси РФ, ми про це говорили. І саме так ми це сприймаємо. І, звісно, це змушує нас вживати контрзаходів щодо гарантування власної безпеки і в тактичному, і у стратегічному аспектах, – відповів Пєсков. – Ситуація з Фінляндією, звісно, докорінно відрізняється від ситуації з Україною... І з Фінляндією в нас не було спорів".
Тоді як у МЗС рф заявили, що Московія "буде змушена вжити заходів у відповідь як військово-технічного, так і іншого характеру з метою усунення загроз національній безпеці" у зв'язку зі вступом Фінляндії в НАТО.
Як повідомляла «УМ», 4 квітня Фінляндія офіційно стала 31-м членом НАТО.
Кіт Келлогг, спецпредставник новообраного президента США Дональда Трампа в Україні, відклав поїздку до Києва та інших європейських столиць до інавгурації Трампа 20 січня. >>
Від 1 січня 2025 року Україна стала 125-ю державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду. >>
У Варшаві, Нью-Йорку чи Буенос-Айресі лунатиме «Ще не вмерла…». В Берліні, Празі чи Токіо сьогодні скажуть: «Слава Україні!» І світ відповість: «Героям слава!» Бо Україна не наодинці. Бо з нами – наші друзі. >>
Замість стабілізації оборони Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський почав наступ на команду DeepState. >>
Українська розвідка передала дрони та операторів сирійським повстанцям угруповання "Хайят Тахрір аш-Шам" (HTS), які 8 грудня повалили режим Башара Асада, щоб завдати шкоди російським інтересам у регіоні. >>
Лідери чотирьох держав, на територіях яких була розміщена ядерна зброя — США, Великої Британії, РФ та України, — 5 грудня 1994 року в Будапешті підписали документ під назвою «Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї». >>