Зустріч Трампа з Путіним може відбутися в Швейцарії
Зустріч новообраного президента США Дональда Трампа та Путіна може організувати Швейцарія, попри ордер на арешт останнього від Міжнародного кримінального суду. >>
Певні непорозуміння між депутатами правлячої партії і опозицією не дали змоги Сеймом Польщі прийняти історичне рішення. (Фото: Радек Петрушка)
Ухвалити резолюцію щодо визнання росії державою-спонсором тероризму польський Сейм не зміг. Цьому завадила внесена правлячою партією поправка, ухвалення якої заблокувала опозиція.
Як інформує УМ, про це 2 грудня повідомило PAP.
Відомо, що проекти резолюцій про визнання Росії державою, яка підтримує тероризм, подали клуби "Лівих" і "ПіС". Над проектами працював комітет у закордонних справах.
Так, у четвер Сейм мав проголосувати за резолюцію про визнання Росії державою, що підтримує тероризм. Під час вечірніх дебатів перед голосуванням клуби та кола одностайно висловилися на підтримку резолюції. Під час дебатів до проекту була подана поправка від "ПіС", яка викликала заперечення опозиції.
"Російська Федерація несе пряму відповідальність за збиття літака Малайзійських авіаліній (рейс MH17) у липні 2014 року, коли загинули 298 пасажирів та членів екіпажу, а також за катастрофу літака ВПС Польщі (рейс 101) у Смоленську (Росія) у квітні 2010 року, в якій загинули 96 осіб, що перебували на борту, в тому числі президент Польщі Лех Качинський, польські урядовці, високопоставлені польські військові та військові командири країн-членів НАТО, а також члени польського парламенту", - вказано в поправці.
Перед голосуванням резолюції опозиція попросила оголосити перерву у зв'язку із внесенням поправки. Заступник доповідача комітету у закордонних справах Павел Коваль заявив, що поправка "руйнує компроміс", вироблений у комітеті.
Потім було проведено голосування за поправку до постанови. Проголосувало 226 депутатів, за - 225, проти - 0, утримався один. Втім, опозиція не брала участі в голосуванні, тому кворуму не було.
Опозиційні депутати вимагали поставити на голосування ухвалену в комітеті резолюцію, з опозиційних трибун лунали вигуки: "Російська агентура!". Спікер Сейму підсумувала, що це "один великий скандал", і наказала перейти до наступних голосувань.
"Ми не можемо голосувати за резолюцію, тому що ви витягли картки, рішення немає", - оголосила спікер Сейму Ельжбета Вітек.
Щодо того, коли польський Сем може повернутися до повторного розгляду резолюції, поки не відомо.
Нагадаємо, що наприкінці жовтня Сенат Польщі ухвалив постанову про визнання влади росії терористичним режимом. Тоді рішення було прийняте одностайно.
Як повідомляла УМ, Європарламент визнав рф державою-спонсором тероризму та засудив звірства росіян.
Зустріч новообраного президента США Дональда Трампа та Путіна може організувати Швейцарія, попри ордер на арешт останнього від Міжнародного кримінального суду. >>
«Права рука» і соратник обраного президента США Дональда Трампа - мільярдер Ілон Маск назвав прем'єра Канади Джастіна Трюдо, який оголосив напередодні про свою відставку з посади, «дівчиськом, думка якого неважлива». >>
У неділю ЗСУ після тривалої оборони знову пішли у наступ на Курщині. >>
Кіт Келлогг, спецпредставник новообраного президента США Дональда Трампа в Україні, відклав поїздку до Києва та інших європейських столиць до інавгурації Трампа 20 січня. >>
Перші переговори про припинення війни відбудуться з обраним американським президентом Дональдом Трампом після його інавгурації, а потім – з правителем рф володимиром путіним. >>
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський проінспектував Курський напрямок та нагородив там воїнів. >>