Контрнаступ: на Запоріжжі ЗСУ перешкоджають розгортанню російських військ

09:05, 04.09.2022
Контрнаступ: на Запоріжжі ЗСУ перешкоджають розгортанню російських військ

Український контрнаступ на півдні триває. (Фото Генштабу ЗСУ)

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що метою контрнаступу Збройних Сил України на півдні першочергово є не повернення захоплених територій, а деградація російської армії.

 

Саме тому, на їхню думку, наразі захисники України локалізованими атаками на Запоріжжі стримують розгортання ворожих військ та перешкоджають йому.

 

Як інформує Україна молода, про це йдеться в останній аналітиці ISW.

 

Зазначається, що ЗСУ поступово знищують оперативну систему матеріально-технічного постачання росії за допомогою ударів артилерії та високоточної зброї.

 

В Інституті вивчення війни зазначають, що контрнаступ не призведе до швидкого повернення окупованих територій, але ЗСУ прагнуть порушити всі логістичні вузли окупантів, що призведе до скорочення їхнього військового потенціалу.

 

Так можна зберегти більшу кількість життів українських захисників та захисниць. Тому тактика ЗСУ отримала позитивну оцінку від розвідки Британії – там у суботу заявили, що українські війська досягли тактичної "несподіванки". Через велику ділянку фронту окупанти можуть постати перед вибором – на який напрямок перекидати свої війська.

 

Ключові висновки аналітиків Інституту вивчення війни:

 

1. Представники України заявили, що український контрнаступ, який триває, є методичною операцією з навмисного погіршення стану російських сил і матеріально-технічного забезпечення на півдні, а не операцією, спрямованою на звільнення великих територій.

 

2. Можливо, Кремль посилює вимоги щодо самоцензури серед російських блогерів і військових кореспондентів, які висвітлюють війну в Україні. Наразі Кремль не затримував блогерів за їхні публікації.

 

3. Українські військові повідомили, що ЗСУ продовжують позиційні бої вздовж лінії фронту Херсон-Миколаїв і що українські війська зосереджуються на завданні ударів по російських наземних лініях зв’язку, скупченню техніки та живої сили, а також логістичних вузлах уздовж Південного напрямку.

 

4. Кадри в соцмережах свідчать про ефективні українські удари на заході та в центрі Херсонської області.

 

5. Російські сили здійснили обмежені наземні атаки на північний схід і південь від Бахмута та на північ і південний захід від міста Донецьк.

 

6. Українські сили можуть здійснювати локалізовані атаки вздовж лінії зіткнення в західній Запорізькій області, щоб перешкодити розгортанню російських військ.

 

7. Влада рф продовжує формувати бойову силу шляхом вербування через державні підприємства та в’язниці, щоб уникнути загальної мобілізації.

 

8. Російська окупаційна влада намагається охопити основні послуги на окупованих територіях України.

 

Як повідомляла «УМ», українська авіація 24 рази завдала ударів по районах зосередження живої сили й техніки, опорних і командних пунктах та транспортних шляхах російських військ на південному фронті протягом попередньої доби, 3 вересня.

 

За даними Головнокомандувача ЗСУ Залужного, пара ударних безпілотників Bayraktar лише за три дні знищила на фронті російської військової техніки на 26,5 мільйона доларів.

 

При цьому, загальна вартість знищеної та пошкодженої російської техніки внаслідок роботи турецьких дронів складає 28,35 мільйона доларів.