Ленд-ліз наразі ще не працює - Олексій Данілов

12:03, 18.06.2022
Ленд-ліз наразі ще не працює - Олексій Данілов

Зброї не вистачає, бо Ленд-ліз ще не почався— Данілов

Секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов зазначив, наразі не вистачає зброї, оскільки лендліз від США, який має спростити надання військової допомоги Україні, ще не розпочав діяти.
 
Як інформує Україна молода, про це Данілов розповів в інтерв'ю LIGA.net.
 
«Там є процедура. Лендліз ще не починався. Але саме ухвалення закону про лендліз – дуже позитивне для нас рішення. І лендліз буде, питання – коли. Тут ми повертаємося до того, що на війні у кожного годинники працюють по-різному. Для когось доба це як доба, а для нас це зовсім інші виміри»,- сказав він.
 
Секретар РНБО також додав, що лендліз може розпочатися у липні-вересні, тому що є дуже багато чинників, які необхідно врахувати.
 
«Треба розуміти, що світ не такий великий. Всі знають, що у кого є в країні. Наявність зброї, обладнання для її виготовлення, боєприпасів. Сьогодні так вийшло, що боєприпасів радянського зразка 122-го і 155-го калібру майже не залишилося»,- пояснює Данілов.
 
Данілов також наголосив, що українське суспільство знає не про всі країни, які допомагають зброєю, оскільки багато з них просять не озвучувати військове озброєння, яке вони передають.
 
Секретар РНБО пообіцяв, що «подякуємо усім після перемоги».
 
«Дуже багато країн просять не озвучувати військове озброєння, яке вони нам передають. Мине час і буде наша перемога – будемо всім дякувати»,- додав Секретар РНБО.
 
За його словами, у кожної країни є своє бачення, як має розгортатися війна, а для України важливо якомога швидше завершити війну перемогою.
 
«Що довше вона триватиме, то більше падатиме градус сприйняття на Заході. Внутрішні проблеми, внутрішня політика, вибори... Вони будуть переходити на внутрішній порядок денний і все менше звертати увагу (на Україну – ред.). Від війни буде певна втома»,—зауважив Данілов.
 
 
21 травня Байден підписав закон про виділення додаткових асигнувань Україні у 2022 році, який передбачає фінансування в обсязі близько 40 млрд доларів з метою реагування на агресію рф проти України.