Прокурор Гаазького суду Карім Хан оглянув місця воєнних злочинів рф у Харкові

13:33, 16.06.2022
Прокурор Гаазького суду Карім Хан оглянув місця воєнних злочинів рф у Харкові

Прокурор Гаазького суду Карім Хан та генпрокурорка Ірина Венедіктова у Харкові на місці злочинів, вчинених російськими військовими

Прокурор Гаазького суду Карім Хан та генпрокурорка Ірина Венедіктова приїхали до Харкова, щоб оглянути місця воєнних злочинів росіян, зокрема, обстріляні Північну Салтівку й Шевченківський район.
 
Як інформує Україна молода, про це повідомили на сайті Офісу генпрокурора.
 
«Генеральний прокурор Ірина Венедіктова та прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан оглянули місця воєнних злочинів РФ у Харкові. Вони обговорили спільні кроки стратегії притягнення до відповідальності та правосуддя»,- зазначили у відомстві.
 
За словами Ірини Венедіктової, Карім Хан уважно обстежує всі місця злочинів, ставить професійні запитання українським прокурорам.
 
«На фронті справедливості ми з ним пліч-о-пліч: в незалежному розслідуванні Офісу прокурора МКС українська прокуратура надає активне сприяння Гаазі. Водночас ми разом працюємо в рамках Спільної слідчої групи на платформі Євроюсту, до якої Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду долучився в перше в своїй історії»,наголосила Ірина Венедіктова.  
 
 
 
Під час свого третього візиту прокурор Міжнародного кримінального суду оглянув найбільш постраждалий район Харкова - Північну Салтівку, а також Шевченківський район, де 26 травня загинули 9 людей і ще 17 отримали поранення.
 
«Територію району майже дві години безперервно обстрілювали ймовірно  із самохідних гармат "Піон". Серед вбитих - 5-місячний хлопчик, якого відкинуло на дашок під’їзду з батькових рук»,- зауважили в ОГПУ.
 
Місця, де лежали потерпілі, марковані жовтими прапорцями. Тротуарна плитка збита осколками.
 
 
 
«На "спальній" Північній Салтівці немає жодних військових об’єктів і при цьому майже кожен другий будинок - свідчення воєнного злочину. Історичні будівлі в центрі тепер - пам‘ятки доби російського варварства в 21 столітті»,- зазначила Ірина Венедіктова.
 
Унаслідок російських обстрілів Харкова й Харківщини загинули 760 цивільних, іще понад 1000 отримали поранення. Також росіяни зруйнували понад 4 тис. об'єктів, зокрема 2,5 тис. багатоповерхівок. Попри обстріли, прокурори збирають докази  для активізації розслідування воєнних злочинів. Уже оголосили перші вироки росіянами, які обстрілювали цивільні об‘єкти Харківщини з артилерії. 
 
«Завдяки змінам до законодавства у Міжнародного кримінального суду є необхідні процесуальні інструменти для роботи "на землі". На черзі - відкриття їх представництва в Україні. Завдання нашої правоохоронної системи нині надати всі можливості нашим колегам працювати об‘єктивно, незалежно і швидко. Синергія національного і міжнародного правосуддя - наш ключ до справедливості»,- розповіла генпрокурорка.
 
15 травня Карім Хан повідомив, що для розслідування воєнних злочинів Росії в Україну приїдуть 42 слідчі Міжнародного кримінального суду.
 
Як повідомляла УМ, зібрані вже тисячі доказів воєнних злочинів російських військ в Україні офісом прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі. Офіс проводить розслідування й збирає докази через спеціальну платформу.