Хрест бойових заслуг: першим кавалером став Валерій Залужний, фото

00:16, 07.05.2022
Хрест бойових заслуг: першим кавалером став Валерій Залужний, фото

Першим кавалером Хреста бойових заслуг став Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний. (Фото Офісу президента)

Президент України Володимир Зеленський відзначив українських військових нагородами з нагоди Дня піхоти 7 травня.

 

Зокрема, відбулося й нагородження новою військовою відзнаку – «Хрестом бойових заслуг». Церемонія нагородження відбулася у Білому залі Героїв України.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Офіс Президента.

 

«Цілком справедливо, що така нагорода встановлена саме зараз у нашій державі. Українці завжди цінували та відзначали бойові заслуги. Ми маємо велику героїчну спадщину, а отже, і традиції бойових нагород», – наголосив глава держави.

 

Хрест бойових заслуг встановлено для відзначення військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань за:

 

видатну особисту хоробрість та відвагу або видатний геройський вчинок під час виконання бойового завдання в умовах небезпеки для життя та безпосереднього зіткнення із супротивником;

видатні успіхи в управлінні військами (силами) під час ведення воєнних (бойових) дій.

 

 

Першим кавалером Хреста бойових заслуг став Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний, який із початку збройної агресії Росії успішно організував оборону держави й особисто очолив героїчне протистояння ЗСУ цьому вторгненню.

 

 

Також нагороду «Хрест бойових заслуг» отримали:

 

Калієвський Владислав Ігорович – заступник командира механізованого батальйону 72 окремої механізованої бригади оперативного командування Північ;

 

Мазуренко Дарія Андріївна – бойовий медик механізованої роти механізованого батальйону 72 окремої механізованої бригади оперативного командування Північ;

 

Мойсюк Євген Петрович – заступник головнокомандувача ЗСУ;

 

Охріменко Олександр Петрович – командир 14 окремої механізованої бригади оперативного командування Захід.

 

 

Президент також повідомив, що підписав указ, яким засновано спеціальну відзнаку «За мужність та відвагу», і першими її отримали частини Сухопутних військ Збройних Сил України:

 

24-та окрема механізована бригада імені короля Данила,

28-ма окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу,

30-та окрема механізована бригада імені князя Костянтина Острозького,

72-га окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців,

92-га окрема механізована бригада імені кошового отамана Івана Сірка,

93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр»,

128-ма окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада.

 

Зеленський наголосив, що сьогодні у війні поти російських загарбників українські піхотинці блискуче виконують поставлені перед ними завдання.

 

За його словами, відвага й мудрість, бойова результативність цих людей у війні за Україну дають усім нашим громадянам особливу надію на перемогу.

 

 

Глава держави також вручив ордени «Золота Зірка» шістьом Героям України та родині військового, який був удостоєний цього звання посмертно.

 

Зокрема, найвищі нагороди отримали майстер-сержант Сухопутних військ Павло Білоус та старший сержант Олександр Ключка, які відзначилися наприкінці березня в Київській області під час бою з колоною бронетанкової техніки противника. Завдяки їхнім діям були знищені танки, БМД та БМП ворога.

 

Серед відзначених – молодший лейтенант Ігор Дикун. 23 березня під час бою в районі міста Ірпеня він, виконуючи обов’язки заступника командира зведеної роти, зазнав вогнепального поранення. Попри це продовжував бій, особисто знищив десять піхотинців, одну БМД та одну БМП противника.

 

Полковник Сухопутних військ Роман Мамавко після поранення командира прийняв керівництво бригадою та протягом двох місяців повномасштабної агресії Росії відмінно керує її підрозділами.

 

Також був відзначений полковник Сухопутних військ Павло Федосенко. Як командир 92-ї окремої механізованої бригади з початком російської агресії організував та успішно веде оборону міста Харкова.

 

Підполковник Олександр Яковенко був нагороджений за те, що підрозділи окремого штурмового батальйону під його командуванням з початком повномасштабної збройної агресії Росії проти України під час бойових дій у Донецькій області успішно знищували особовий склад, бронетехніку та автомобілі, завдали втрат ворожим підрозділам.

 

 

Орден «Золота Зірка» з рук Президента одержали рідні заступника командира мотопіхотного батальйону 72-ї окремої механізованої бригади капітана Андрія Норова. На початку війни він спланував та організував оборону Київської ГЕС. У березні завдяки його вмілим діям було завдано суттєвих уражень підрозділам противника на Київщині та зупинено його просування.

 

У ніч на 12 березня 2022 року для недопущення прориву та з метою зміцнення оборони підрозділів 72-ї окремої механізованої бригади було направлено посилений взвод мотопіхотного батальйону на чолі із Андрієм Норовим. Просування противника було зупинено, що змусило ворога застосувати РСЗВ «Град». Унаслідок цього підрозділ зазнав санітарних втрат. 13 березня під час евакуації потерпілих противник здійснив обстріл. Андрій Норов дістав поранення, несумісні з життям.

 

Як повідомляла "УМ", експрезидент США Джордж Буш вражений відвагою українського народу.