Олег Царьов заочно засуджений до 12 років «колючки» за сепаратизм

14:49, 03.05.2022
Олег Царьов заочно засуджений до 12 років «колючки» за сепаратизм

Вирок Царьову оголосила колегія суддів: Павло Слободянюк (головуючий), Андрій Трубніков і Віталій Циктіч. (sudreporter.org)

Шевченківський районний суд Києва заочно оголосив вирок колишньому народному депутату та екскандидату в президенти України, одіозному сепаратисту і зраднику  Олегу Царьову.

 

Рішення оголосила колегія суддів у складі: Павло Слободянюк (головуючий), Андрій Трубніков і Віталій Циктіч.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє із зали суду видання "Судовий репортер" у вівторок.

 

Зокрема, суд визнав Царьова винним за ч. 2 ст. 110 та ч. 3 ст. 109 КК України (публічні заклики до умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією), а також (публічні заклики до насильницької зміни та повалення конституційного ладу з використанням засобів масової інформації).

 

Йдеться про висловлювання Царьова під час президентської виборчої кампанії у квітні-травні 2014 року. Зокрема, в ефірі "Громадського телебачення", "Росія 24" і російського "1 каналу".

 

Тоді Царьов критикував події Євромайдану і називав нову владу нелегітимною, наполягав на необхідності надання російській мові статусу державної, а також пропагував ідею децентралізації влади аж до створення "Федеративної республіки Новоросія", куди, на його думку, мали б увійти Донецька, Луганська, Харківська, Херсонська, Одеська, Запорізька, Миколаївська і Дніпропетровська області.

 

У числі доказів – свідчення двох колишніх державних охоронців, які супроводжували Царьова під час перевиборчої кампанії 2014 року, а також відеозаписи програм за участі політика та їх розшифровки і лінгвістичні експертизи.

 

Також суд звернувся до Президента Володимира Зеленського із поданням щодо позбавлення Царьова ордена "За заслуги" ІІІ ступеня. Цей орден він отримав у 2011-му від тодішнього президента, а нині втікача Віктора Януковича.

 

"Царьов після скоєння кримінального правопорушення продовжив антиукраїнську діяльність…

 

Зокрема, за умов розв’язання політичним керівництвом Російської Федерації агресивної війни проти України, яка триває з 2014 року і перейшла в фазу справжнього геноциду української нації із проявами знущання і насильства над цивільними, включно з дітьми і жінками… Згідно з загальнодоступними даними зі ЗМІ, приймав активну участь спільно з російськими військовими у заходах, прикриваючись благодійною місією у формі псевдодопомоги жителям Київської області… Коли російські військові знищували все, що було живого на території України.

 

Враховуючи відсутність в обвинуваченого загальноетичних та загальноприйнятих людських засад в частині поваги до державних інституцій і також держави Україна в цілому. Незважаючи на етнічне українське походження і певний досвід державної служби, суд просить позбавити державної нагороди", - йдеться у зверненні до глави держави.

 

Нагадаємо, ще у квітні 2014-го прокуратура Києва зареєструвала кримінальне провадження щодо посягання нардепом Царьовим на територіальну цілісність країни.

 

Тоді реакція прокуратури була пов’язана з публічними виступами Царьова під час масових заходів, а також у ЗМІ, де він "закликав до роз’єднання країни, посягав на територіальну цілісність держави та висловлював сепаратистські наміри".

 

Шевченківський суд Києва розглядав цю справу з 2016 року заочно, оскільки екснардеп-«регіонал» втік за межі України і перебував у розшуку.

 

 

Як повідомляла «УМ», в березні 2022 року Царьов прибув у Київську область разом із російською армією, а також закликав Юрія та Олександра Вілкулів здати Кривий Ріг російським окупантам.

 

Після цього Олегу Царьову повідомили ще одну підозру в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та колабораційній діяльності.

 

За даними слідства, народний депутат IV-VII скликань Верховної Ради України неодноразово публікував у Telegram заклики до зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

 

За такі дії у період воєнного стану Царьову може загрожувати довічне позбавлення волі.