Майте терпіння: у Міноборони закликали блогерів не писати про звільнення міст

11:34, 30.04.2022
Майте терпіння: у Міноборони закликали блогерів не писати про звільнення міст

ЗСУ потрібно, щоб під час військової операції була інформаційна тиша. (facebook.com/GeneralStaff.ua)

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр закликала блогерів не писати про звільнені бійцями ЗСУ населені пункти до оприлюднення офіційної інформації.

 

Адже напередодні блогер повідомив про деокупацію Руської Лозової на Харківщині, після чого там почалось загострення, поранено шістьох захисників України.

 

Як інформє Україна молода, про це Ганна Маляр написала у соцмережах в суботу.

 

За її словами, такі дописи блогерів шкодять обороні держави. Міноборони та ЗСУ неодноразово звертались до всіх з проханням не оприлюднювати результати військових операцій до того, як це зробить Генштаб.

 

«Не треба писати про звільнені села чи міста до оприлюднення цієї інформації Міноборони або ЗСУ. Чому? тому що ворог після ваших публікацій починає їх знову атакувати. Ворог чутливий до публічності. Коли ЗСУ надійно закріпиться на рубежі - від вас ніхто не буде це приховувати. Одразу буде офіційно повідомлено», - пояснила заступниця міністра.

 

І нагадала, що вже були ці прикрі інциденти, коли звільняли Київську область.

 

«Тоді ми офіційно займали стриману позицію, бо командуванню операцією потрібна була тиша щодо просування наших військ вперед. Все, що ми публічно говоримо, спрямоване на виконання оборонного задуму. Але навіть під моїми відео небайдужі люди та добровольці писали у коментах - "чому ж Маляр замовчує, що таке то село вже наше?". Відповідаю - тому що нашим ЗСУ так потрібно - щоб під час військової операції була інформаційна тиша», - зауважила пані Маляр.

 

Відтак, вона навела показовий випадок шкідливої для оборони публічності. Відомий блогер вдень 29 квітня оприлюднив інформацію про звільнення села Руська Лозова на Харківщині. І в цьому ж пості оприлюднив ще дві речі, які не треба було публічно писати.

 

«Інформація миттєво набула масштабного розголосу, на нас просто посипались запити і нам довелось її підтверджувати. А вже ввечері там почалось загострення. Ворог активізувався. І станом на зараз там 6 поранених.

 

Так, цю інформацію вам можуть надавати знайомі військові прямо з передової, але право її публічно поширювати належить Генштабу та Міноборони. Бо ця інформація є частиною військової операції. Не треба все, що ви знаєте, писати в соцмережах. Наше суспільство доросле та емоційно зріле. Добре знає і розуміє що таке війна. Не треба безкінечно шукати приводи для новин про перемоги. Майте терпіння. І дайте спокійно попрацювати ЗСУ», - резюмує заступниця міністра оборони.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не можеш тримати меча – стань щитом. Як волонтери зі Сколе допомагають фронту.