Для захисту українського неба потрібні винищувачі – Командуваня Повітряних Сил ЗСУ

15:02, 01.04.2022
Для захисту українського неба потрібні винищувачі – Командуваня Повітряних Сил ЗСУ

Повітряні Сили ЗС України розвінчують міфи. (facebook.com/kpszsu)

Із кожним днем, від початку повномасштабної війни, Повітряні Сили та інші підрозділи Сил Оборони збивають дедалі більше ракет рашистів, використовуючи усе наявне озброєння, в тому числі ПЗРК (протиповітряні зенітні ракетні комплекси). Але українським захисникам неба не вистачає сучасних засобів протидії російським нападникам.

 

Допоки, на жаль, міфом є те, що США та НАТО надають Україні всю необхідну зброю, і те, що союзники роблять усе можливе, окрім безпосередньої участі у війні.

 

«На сьогодні наші союзники не відповіли на наш заклик про надання засобів ППО (винищувачів та ЗРК). Ми не отримали озброєння, необхідного нам для захисту нашого неба та перемоги, окрім уже наданих переносних зенітних ракетних комплексів малого радіусу дії», - констатує Командування Повітряних Сил ЗСУ на офіційній сторінці у фейсбуці.

 

І нагадує: «У небі найбільше потрібні винищувачі. В даних умовах Повітряним Силам достатньо було б F-15 та F-16 покоління 4+, на яких українські пілоти зможуть літати вже після 2-3 тижнів навчання. На відміну від радянських МіГ-29, ці винищувачі оснащені кращими технологіями, що використовуються супротивником, зокрема, сучасними радарами та ракетами».

 

Спрямовану на Хмельниччину  російську крилату ракету збили ракетою класу «повітря-повітря» з українського винищувача.

 

Командування Повітряних Сил ЗСУ звертає увагу, що про ситуацію в небі у дні повномасштабної війни росії в Україні поширюється багато міфів. Перший з них: успіхів України на землі достатньо для перемоги.

 

Правда: вирішальним факторому цій війні є перевага у повітрі.

 

«Контроль у повітряному просторі грав ключову роль у всіх війнах з часів Другої світової війни. Домінування в повітрі – це швидке та точне нанесення ударів по військах супротивника, центрах його логістичного забезпечення та інших важливих об’єктах, це надзвичайно потужна вогнева підтримка власних наземних військ та морських сил», - пояснює Командування Повітряних Сил ЗСУ.

 

Усім українцям, європейцям, американцям і всім, хто засуджує російську війну в Україні, хотілося би, щоби Повітряні Сили ЗСУ мали достатньо зброї для ефективного захисту країни від Росії. Однак поки що це бажання. А поширена інформація про «мають»- ще один міф.

 

«Повітряні сили ЗС України наразі не можуть повністю закрити небо над Україною і досягти переваги над Росією у повітрі. Російські ВКС значно переважають українські ПС у кількості та в передових технологіях, констатує Командування Повітряних Сил ЗСУ. -  Через цей дисбаланс між військово-космічними силами росії та України, Повітряні сили ЗС України із самого початку війни терміново звернулися з проханням до західних партнерів про надання більш сучасних винищувачів та засобів ППО».

 

Варто враховувати і те, що Українські Повітряні Сили, на жаль, теж несуть втрати. Все більше техніки знищується російськими військами, або ж вона ламається у процесі експлуатації. Тому потреба надання іншими країнами таких видів хброї стає дедалі нагальнішою.

 

Наступним міфом є те, що «Стінгери» чи інші ПЗРК компенсують нестачу техніки Повітряних Сил України. Правда в тому, що для успішного протистояння у небі російській авіації (в т.ч. крилатим ракетам) Україні необхідні і винищувачі, і зенітні ракетні комплекси середнього і дальнього радіусу дії.

 

«Портативні системи ППО, такі як Stinger, мають обмежений радіус дії (до 5 км) та функціональність, і не можуть компенсувати відсутність сучасних винищувачів та зенітних ракетних систем середньої та великої дальності.  Безпілотники-камікадзе призначені для ураження наземних цілей і також не можуть протистояти російським літакам та ракетам», - деталізують українські військові.

 

ДО РЕЧІ:

 

Наразі Україна має в своєму розпорядженні зенітні ракетні комплекси великої дальності С-300 (SA-10) і системи протиракетної оборони середньої дальності Бук-М1. Однак, це застарілі системи радянської епохи, які набагато гірші за російські, такі, як С-400 та інші.

 

Для ефективного захисту українського повітряного простору найбільш ефективними були б системи Patriot (США), або дешевші та мобільніші системи NASAMS (Норвегія). Втім, додатково, Україна не відмовилась би і від радянських систем С-300, Бук-М1, які теж нині ефективні у боротьбі з противником.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якою ракетною зброєю рф обстрілює українські міста.