Тримай кордони української мови: чи скаже Зеленський, що був частиною «русского міра»
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Щоб скласти конкуренцію Зеленскому в другому турі, Разумков має обійти Порошенка у першому. (Коллаж: bykvu.com)
Чинний глава держави Володимир Зеленський і його попередник на посаді Петро Порошенко отримали б найбільше голосів виборців, якби вибори президента відбулися найближчим часом.
Як повідомляє Україна молода, це засвідчують результати опитування Центру Разумкова, проведеного з 11 по 17 листопада.
Зокрема, найбільше голосів у першому турі отримав би Володимир Зеленський – 25% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме.
Тоді як за п’ятого президента Петра Порошенка мають намір проголосувати 17,5% опитаних, за співголову фракції "ОПЗЖ" Юрія Бойка – 11%, за лідерку "Батьківщини" Юлію Тимошенко – 9%, за колишнього спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова – 7,5%.
Інші симпатії українців щодо політиків зафіксовано наступним чином:
голову партії "Сила і честь" Ігоря Смешка готові підтримати 5%,
голову партії "Наші" Євгена Мураєва – 5%,
експрем’єра Володимира Гройсмана – 5%,
лідера "Радикальної партії" Олега Ляшка – 3%,
голову партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка – 3%,
шоумена та політика Сергія Притулу – 2%,
"свободівця" Руслана Кошулинського – 2%,
мера Києва Віталія Кличка – 1%.
Соціологи відзначають, що порівняно з жовтнем 2021 року на статистично значущому рівні зросла електоральна підтримка Порошенка (з 9% до 11% серед усіх опитаних) та Гройсмана (з 2% до 3,5%).
Рівень електоральної підтримки інших кандидатів у першому турі на статистично значущому рівні не змінився.
Утім, найцікавіші тенденції демонструє соцопитування щодо підтримки кандидатів у другому турі.
Якби до другого туру, як і у 2019 році пройшли б Зеленський і Порошенко, то чинного президента підтримали би 25,7% виборців, а його попередника – 21,9%.
Утім, стрімко зростає рівень підтримки ексспікера Дмитра Разумкова: якби вибори президента відбувалися найближчим часом, у другому турі навіть можлива його перевага над чинним главою держави.
"У випадку виходу до другого туру В. Зеленського і Д. Разумкова за В. Зеленського проголосували би 23% усіх опитаних або 50% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме, за Д. Разумкова — відповідно 25% і 50%", - стверджують соціологи.
Порівняно з результатами опитування, яке проводилося у березні 2021 року, частка голосів, які респонденти готові віддати за Зеленського, зменшилася з 27% до 23% серед усіх опитаних, а частка тих, хто готовий голосувати за Разумкова, зросла з 17% до 25%.
Дослідження проведено соціологічною службою Центру Разумкова з 11 по 17 листопада 2021 року методом інтерв’ю "обличчям до обличчя" за місцем проживання респондентів.
Соціологи опитали 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками.
Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Нинішній політичний рік закінчується тим, що почали окреслюватися партійні проєкти: оновлюватимуться, переформатовуватимуться чинні та створюватимуться нові. >>
Дональд Трамп заявив, що чекає на зустріч із правителем рф володимиром путіним, щоб закінчити війну в Україні. >>
Лідери чотирьох держав, на територіях яких була розміщена ядерна зброя — США, Великої Британії, РФ та України, — 5 грудня 1994 року в Будапешті підписали документ під назвою «Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї». >>
У Сирії, після успішного наступу опозиційних сил і швидкого захоплення ними влади, тамтешній диктатор Асад з родиною втік до росії. >>
Третій тиждень протестів у Грузії. Перший осінній раунд протистояння почався в жовтні з недовіри до результатів виборів. >>