Кулеба закликає Угорщину не «розкручувати емоції» через газовий скандал

15:30, 28.09.2021
Кулеба закликає Угорщину не «розкручувати емоції» через газовий скандал

Дмитро Кулеба пропонує Будапешту спільно шукати вихід із газової кризи. (Фото: facebook.com/dmytro.kuleba)

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на україно-угорський газовий скандал, зокрема, на емоційні заяви свого колеги - глави МЗС Угорщини Петера Сійярто.

 

На його думку, Угорщина могла укласти не менш вигідну газову угоду з транзитом через Україну.

 

Як інформує Україна молода, про це Кулеба сказав журналістам у вівторок.

 

«Я закликаю угорських партнерів зараз не "розкручувати" емоції, вони дуже часто говорять різні речі про Україну, які нам не подобаються, але ми не реагуємо на них емоційно.

 

Треба діяти прагматично, шукати вихід з цієї кризи, який буде відповідати інтересам і України, і Угорщини, бо це також відповідає інтересам Європи», - наголосив міністр.

 

І додав, що Угорщина могла б укласти контракт на транзит через Україну, але прийняла умову РФ про постачання в обхід України.

 

«Я проти того, щоб в цій ситуації ми керувалися емоціями. Ми або наші угорські партнери. Ми ж не заперечуємо права Угорщини укладати угоду з Газпромом. Але ми чітко бачимо, що Угорщина могла б укласти не менш економічно вигідний контракт, який би включав транзит через Україну.

 

Ми розуміємо, що питання виключення України зі схеми транзиту було вимогою РФ, Угорщина цю вимогу прийняла, це не відповідає нашим інтересам, ми свої інтереси захищаємо. Ось і вся історія», - сказав дипломат.

 

Пан Кулеба нагадав, що Україна попросила Єврокомісію проаналізувати газову угоду Угорщини з Газпромом, щоб оцінити її вплив на енергетичну безпеку ЄС.

 

Як повідомляла «УМ», глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт сприймає реакцію Києва на газовий контракт як "порушення суверенітету та інтересів її національної безпеки".

 

Через критичні висловлювання обидві країни викликали послів для роз'яснень.

 

Водночас, у Кремлі заявили, що готові до перемовин з Україною про відновлення прямих поставок газу.