Під Одесою російські кораблі заважали військовим навчанням України і США, фото

12:51, 09.05.2021
Під Одесою російські кораблі заважали військовим навчанням України і США, фото

Зухвале порушення норм міжнародного морського права росіянами ретельно зафіксовано і задокументовано українськими прикордонниками. (Фото ДПСУ)

Три російські кораблі нахабно перешкоджали військовим навчанням ВМС України та США у Чорному морі на відстані понад 100 морських миль від Одеси у суботу, 8 травня.

 

Як інформує Україна молода, про зухвалість російських окупантів повідомляє Державна прикордонна служба в неділю.

 

Зазначається, що флагман Морської охорони Держприкордонслужби зустрів корабель Берегової охорони США HAMILTON неподалік від Одеси. При цьому три російських кораблі здійснювали поруч небезпечні маневри та створювали перешкоди.

 

 

Зауважимо, що американські партнери прибули в Україну із дружнім візитом, в рамках якого пройдуть спільні маневри в морі, тренінги з обміну досвідом в оглядових та штурмових операціях, й ділова зустріч представників охоронців морських кордонів та забезпечення безпеки судноплавства двох держав.

 

За планом спільних навчань кораблі прикордонних відомств США та України на переході морем відпрацьовували злагодженість дій у міжнародній тактичній групі. Елементи спільного маневрування із нарощуванням складності, в тому числі й з відбиттям повітряного нападу, майже не довелось імітувати.

 

 

"За сталою традицією, дії партнерів пильно відстежували та супроводжували своєю присутністю кораблі РФ. Цього разу на "полювання" відправились два прикордонних сторожових кораблі БО ПС ФСБ РФ проекту "Охотнік", трохи віддалено, але досить нав’язливо кружляв ще один корабель ЧФ РФ", - зауважили в ДПСУ.

 

Прикордонники додають, що кораблі держави-агресора то оголошували вигадані координати закритих районів, вимагаючи залишити їх, то небезпечно маневрували і намагалися штучно звузити зону маневру для українського й американського кораблів.

 

Ще й не відповідали на виклики на зв’язок по каналах міжнародної морської безпеки. Зухвале порушення норм міжнародного морського права ретельно зафіксовано і задокументовано українськими прикордонниками.

 

У ДПСУ наголосили, що ані чотирибальний шторм, ані нахабні витівки «Охотніков» під триколором не завадили партнерам відпрацювати програму маневрів.

 

 

Наразі корабель Морської охорони Держприкордонслужби «Григорій Куроп’ятников» і корабель БО США HAMILTON залишаються в морі, продовжуючи спільні навчання.

 

Візит корабля Берегової охорони США у порт Одеси запланований на 10 травня.

 

Як повідомляла «УМ», Росія нахабно призупинила дію права на мирний прохід для іноземних військових кораблів та інших державних суден в трьох районах Чорного моря поблизу окупованого Криму.