Копієчка для прокурора: про «Держбюджет виживання»
«Якщо в країні бродять грошові знаки, то мають бути люди, в котрих їх дуже багато», — так казав відомий персонаж, авантюрист Остап Бендер із «Золотого теляти» Ільфа та Петрова. >>
Коронавірусний фонд створювали навесні 2020 року.
Володимир Зеленський заявив, що в Україні ніколи не існувало окремого коронавірусного фонду. За його словами, у держави не було можливості виділити мільярди гривень різним галузям.
Як інформує УМ, про це він повідомив 22 лютого під час пресконференції на форумі "Україна.30" у Києві.
Президент розповів, що спершу влада вирішила обмежити фінансування усіх програм на користь COVID-19.
"Коли розпочалася пандемія коронавірусу ми обмежили усі програми. Ми зрозуміли, що немає лікарень, немає засобів захисту і тому ухвалили рішення обмежити усіх. Проти цього були уряд, Верховна Рада й люди, життя яких залежало від цих програм. Нам довелося це зробити, бо ми не знали, коли завершиться пандемія", - сказав глава держави.
Володимир Зеленський зазначив, що спершу вони пообіцяли відкрити усі програми через 3 місяці. Однак ніхто не знав, що перша хвиля коронавірусу – це початок хаосу.
За його словами, ніхто не міг передбачити, що пандемія – це початок того майбутнього, в якому доведеться жити не тільки Україні, а й усьому світу. Влада просто не знала, що буле далі.
Президент зауважив, що пізніше стало зрозуміло, що потрібно по трохи відкривати усі програми.
"Відкриваючи, ми розставляли пріоритети. Інфраструктура та "Велике будівництво" – це суміжні професії. Ми розуміли, коли їх зупинимо, то втратимо 190 тисяч робочих місць, це ще до того, що втратило суспільство. Окрім цього, ця програма залучила ресурси в економіку, в Україну у зарплату і робочі місця", – розповів він.
Глава держави додав, що коронавірусного фонду ніколи не існувало. В України не було можливості виділити мільярди різним галузям, в держави не має такого ресурсу.
"Коронавірусний фонд – це всі програми, які об'єднані, і ми просто поставили рамки, що не можна брати звідти гроші. Беремо гроші звідти тільки на пріоритети. Отак ми працювали", - підсумував Володимир Зеленський.
Коронавірусний фонд створювали навесні 2020 року. За задумом, він мав допомогти державі боротися з пандемією коронавірусу. Загалом фонд становив 65,7 мільярда гривень.
Втім, значну частину грошей витратили не за призначенням. За даними Мінфіну, майже 21 мільярд гривень пішов на ремонт доріг, а 2,5 мільярда гривень – на доплати поліцейським.
«Якщо в країні бродять грошові знаки, то мають бути люди, в котрих їх дуже багато», — так казав відомий персонаж, авантюрист Остап Бендер із «Золотого теляти» Ільфа та Петрова. >>
У Верховній Раді, 19 листопада, Президент Володимир Зеленський представив внутрішній План стійкості України, який складається з десяти пунктів. >>
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
Фронт тріщить, кришиться, прогризається інтенсивними бойовими атаками, штурмами росіян. >>
Указ про звільнення Андрія Костіна з посади генпрокурора 31 жовтня підписав Президент України Володимир Зеленський. >>
Україна просила забезпечити її далекобійним озброєнням, зокрема, далекобійними крилатими ракетами Tomahawk, але це була конфіденційна інформація між Україною і Білим домом >>