Сенсаційна заява в суді «слуги» Дубінського: «Зеленського президентом зробив Кремль», фото
Нардеп-«слуга» Олександр Дубінський заявив, що за виборчу кампанію Володимира Зеленського платили росіяни. >>
Максим Степанов виправдовує контракт із фірмою «Лекхім», пов’язаною із соратниками Януковича.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, який потрапив до уряду завдяки голосуванню нардепів від «Слуг народу» і ОПЗЖ, усіляко лобіював закупівлю Україною вакцини проти коронавірусу від китайської компанії Sinovac через фірму «Лекхім», яка пов’язана з колишньою очільницею МОЗ часів Януковича Раїсою Богатирьовою.
І хоча сам Степанов через пресу виправдовується: мовляв, співпраця з цією компанією нібито була вимогою виробника, дане рішення не витримує жодної критики.
Як інформує Україна молода, про це заявляють в громадській організації «Пацієнти України».
За їхніми даними, пан Степанов фактично самостійно призначив компанію, в якої буде закуплена вакцина від COVID-19. Тож активісти вважають, що таким чином на ринок медичних закупівель повертаються масштабні корупційні схеми.
Як наголосив очільник ДП «Медичні закупівлі» Арсен Жумаділов, через втручання Степанова у процес закупівель Україна отримає вакцину дорожче, ніж могла б.
«Міністр, по суті, сам визначив постачальника. За моєю інформацією, Україна могла отримати ціну щонайменше на 1 долар США нижчу від фінальної, якби державне підприємство вело переговори самостійно, створивши конкурентний тиск на постачальника», — зазначив пан Жумаділов.
Активісти з ГО «Пацієнти України» зауважують, що ДП «Медичні закупівлі України» надіслало до Міністерства документи щодо укладання угод із кількома компаніями. Проте очільник МОЗ наполіг на укладанні лише однієї угоди на закупівлю вакцини.
«Вакцина від коронавірусу іноземного виробництва, проте продає її виключно єдина українська фірма — «Лекхім». Інші виробники не можуть вийти на український ринок, адже їх блокує особисто міністр Степанов», — пишуть активісти.
І додають: «Вибір Максима Степанова не випадковий. Компанія «Лекхім» вже має свою скандальну репутацію часів Раїси Богатирьової. Власником заводу АТ «Лекхім», як і ще одного ПрАТ «Технолог» є один із соратників Раїси Богатирьової. Препарати цих двох заводів за часів Богатирьової перемагали у мільйонних тендерах».
Тоді як міністр Степанов виправдовує контракт із компанією, пов’язаною із соратниками Януковича, вимогами китайських виробників.
«Те, що стосується підприємства «Лекхім», з яким укладено договір… Ми відразу заявили, що це була умова компанії Sinovac Biotech, яка хотіла здійснювати поставку в Україну саме через це фармпідприємство. Це далеко не маленька фірма, окрім того, вона давно співпрацює з компанією Sinovac Biotech», — заявив урядовець.
Міністр підтвердив, що процес закупівлі вакцин перебуває на особистому контролі президента Зеленського. Степанов також заявив, що його не турбують скандали навколо компанії «Лекхім».
«А що таке „негативний фон“ навколо цього підприємства? Це українське фармпідприємство, яке випускає лікарські засоби, що використовуються на території України. Ви вирішили, що у нас є „негативний фон“, тому що якась організація щось там вигадала і заявила? Я навіть не розумію, на підставі чого він має мене бентежити», — сказав він в інтерв´ю виданню «Настоящее время».
Утім, як наголошують «Пацієнти України», втручання Степанова у процес закупівлі вакцини та дозвіл укладати лише один договір свідчить про перетворення МОЗу на «міністерство закупівель», яким воно було за часів Януковича-Азарова.
Як відомо, Верховна Рада призначила Максима Степанова міністром охорони здоров’я 30 березня 2020 року. За його кандидатуру проголосували 246 депутатів — 195 депутатів із фракції «Слуга народу», 21 — з ОПЗЖ, 13 — група «Довіра», 8 — група «За Майбутнє», 9 — позафракційні депутати.
Раніше Державне підприємство «Медичні закупівлі України» заявляло, що через нечітку позицію МОЗ один з виробників COVID-вакцини може відмовитись від перемовин з Україною.
Нардеп-«слуга» Олександр Дубінський заявив, що за виборчу кампанію Володимира Зеленського платили росіяни. >>
Замість стабілізації оборони Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський почав наступ на команду DeepState. >>
Понад десяток посадовців у правоохоронній системі України пов’язані з заступником голови Офісу президента Олегом Татаровим. >>
У неділю, 1 грудня, Президент США Джо Байден оголосив, що помилував свого сина Гантера Байдена, якому цього місяця винесли вирок за злочини, пов'язані з незаконним обігом зброї та податковими правопорушеннями. >>
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
У понеділок, 28 жовтня, увечері тисячі людей зібрались під парламентом Грузії у Тбілісі на акцію протесту проти оголошених результатів парламентських виборів. Учасники протесту перекрили прилеглий проспект Руставелі. >>